Tajná alebo priznaná? Civilné alebo cirkevné? Alebo vyznajte sa v druhoch svadieb

Svadobný deň je na spadnutie a hovoríte si, že by ste sa o svadbe aj tak mali niečo viac dozvedieť? Nehovoríme však o tipoch, ako vybrať šaty pre družičky alebo nevestu, ale skôr o praktických informáciách týkajúcich sa druhov svadieb. Vedeli ste, že svadby existujú civilné a cirkevné alebo že ich môžete zatajiť alebo priznať? To všetko sú informácie, ktoré sa vám môžu pri organizovaní tohto veľkého dňa hodiť nielen preto, že vďaka tomu bude tento deň podľa vašich predstáv.

Cirkevný alebo civilný obrad?

Cirkevný alebo civilný obrad – to je otázka, ktorú budete riešiť v prípade, že je jeden z páru nábožensky založený. V prípade, že dvojica nie je nábožensky zmiešaná, je táto dilema z hry. Iná situácia nastáva v okamihu, keď sú partneri nábožensky zmiešaní. V takej chvíli musí dôjsť na kompromisy.

Zatiaľ čo cirkevný obrad je spravidla dôstojnejší (už iba pre priestory kostola alebo zvuk organov, ktoré dodávajú na okamihu), civilný je opradený menším množstvom pravidiel.

Tajná alebo priznaná svadba?

Ďalšou dilemou, ktorá môže svadbu narušiť alebo skomplikovať, je rozhodovanie, či sa pustíte do tajnej alebo do priznanej svadby. To je rýdzo individuálne rozhodnutie, ktoré opäť leží na pleciach len a iba snúbencov. Či chcú mať svojich blízkych na svadbe alebo všetko urobiť na radnici alebo či chcú mať pompéznu svadbu so všetkým.

Tajné svadby sú veľmi často kúzelné v jednej veci, a síce v tom, že nie sú príliš plánované a pokiaľ áno, tak že sú veľmi spontánne.

Veľká alebo malá svadba?

Pokiaľ sa rozhodnete pre priznanú svadbu, potom je ďalšou otázkou, či bude veľká alebo malá svadba. Samozrejme riešením je zlatá stredná cesta, a síce stredne veľká svadba, na ktorú pozvete iba obľúbených ľudí.

To, či bude svadba veľká alebo malá, sa väčšinou odpichne od toho, koľko ľudí vlastne chcete pozvať. A podľa toho budete zháňať priestory a ďalšie veci.