Tablety do umývačky majú viac použití

Každý to pozná, domáce práce nemajú konca. Môžeme upratovať stále dokola a dokola. Ale môžeme byť šťastní, že žijeme v dnešnej dobe a máme veľa mechanických pomocníkov, ktorí nám ten upratovanie urýchli a tiež uľahčí. Nemusíme ručne prať bielizeň a niektorí ani pomývat riadu. Keď sme pri tých umývačiek riadu, už ste skúšali použiť tablety do umývačky aj inde? Ešte nie? Máme pár typov, kde vám tablety do umývačky môžu ešte pomôcť.

Žiariace záchodová misa

Umývanie toalety patrí k najmenej obľúbeným činnostiam každej gazdinky. No nie je sa čomu diviť že. Preto si aj túto nepríjemnú povinnosť musíme uľahčiť a hlavne urýchliť. Stačí vám len tri veci. Aké to sú? Tá prvá je malá miska, druhá vec je tableta do umývačky, tretí a tiež posledná je záchodová štetka. V miske s teplou vodou rozpustite tabletu do umývačky, vznikne taká kaša. Tú nalejte na záchodovú kefu (po troškách) a môžete sa pustiť do čistenia. Uvidíte ako rýchlo a snáď sa zbavíte aj usadených nečistôt.

Dva v jednom

Tento trik je asi jeden z najneobvyklejších. Ak vás trápia zožltnuté záclony, použite tabletu do umývačky. Stačí ju rozbaliť a vhodiť do bubna práčky spolu so záclonami. A zázrak je na svete. Záclony budú žiarivo bielej a súčasne si vyčistíte aj bubon práčky. Čo viac si priať, máme ušetrenú ďalšiu prácu.

Rúra

Máte znečistenú rúru? Pripečeniu mastnota nejde dole? Už ste vyskúšali snáď všetky možné čističe na rúry ale stále nič? Aj tu vyskúšajte tabletu do umývačky. Stačí ju opäť rozpustiť v umývačke s teplou vodou a pomocou hubky zmes naniesť. Nechať chvíľočku pôsobiť a zotrieť. Rúru je dobré potom ešte umyť čistou vodou.