Ako vybrať správnu dámsku podprsenku?

Dámy a spodná bielizeň – to je disciplína sama o sebe, v ktorej sa preveria mužská trpezlivosť. Dámy sú náchylné, keď sa zmieni spodná bielizeň, najmä pri nakupovaní nechcú výber spodnej bielizne uponáhľať alebo podceniť. Dôvodom je to, že nechcú, aby ich bielizeň nejako škrtil alebo bolo inak nepríjemné. Najmä pri výbere dámskych podprseniek si dávajú záležať, aby si kúpili takú, ktorá im perfektne sadne a nikde je neškrtí.

U dámskych podprseniek je samozrejme dôležitý vzhľad, ale na druhú stranu sú dôležitejšie kritériá, podľa ktorých si ideálnu podprsenku kúpiť.

Hlavne, nech je podprsenka v správnej veľkosti

Keď si kúpite podprsenku správnej veľkosti, máte vyhrané. Podprsenka tým pádom dobre sedí, nikde neťahá, pekne drží poprsie a žena sa v nej cíti dobre. Lenže vybrať si ideálnu veľkosť, to nie je len tak. Ideálne je zájsť do kamennej predajne, v ktorej si podprsenku vyskúšate. Ak nakupujete cez internet, radšej si zmerajte obvod cez prsia a obvod pod prsiami. Tiež nezabudnite zmeniť obvod v tom najširšom mieste, teda cez bradavky.

Obvod podprsenky je to, čo drží váhu pŕs. Ženy sa domnievajú, že hlavným držiakom pŕs sú ramienka, ale nie je to tak. Práve obvod môže predchádzať bolestiam krčnej chrbtice a tiež otlakom.

Vždy si zapínajte podprsenku na prvý háčik

Ak si kupujete podprsenku v kamennej predajni, kde ju tiež skúšate, odporúčame si podprsenku vždy skúšať na prvý háčik, inými slovami na tú najviac voľnú variantu. Podprsenka totiž môže časom povoliť, nezabúdajte si ju preto automaticky na poslednú háčiky, ktoré neskôr budú voľnejšie. Drvivá väčšina podprseniek je skrátka elastická, povolenie je na mieste.

Ak podprsenka dobre sedí, to zistíte tak, že bude obvod dobre priliehať, ale zároveň nebude moc tlačiť. Zadná časť podprsenky by nemala nijako vychádzať hore, ale ani by nemala byť príliš nízko.