Rychlé mlsání

Len tak si sedíte vonku na záhrade a naraz dostanete chuť na niečo dobré, ale pri predstave dlhého pečenie v tom horúcom počasí vás radšej chuť prejde? Tak prečo si neurobíte niečo rýchle a hlavne dobrého? Tieto dve kritériá spĺňajú pudingové dobroty, ktoré si vaše deti naozaj zamilujú.

Dúhová bábovka

Táto bábovka je veľmi jednoduchá, a ak máte doma malé pomocníkmi, určite to s vami zvládnu. Stačí si vybrať štyri pudingy. Dôležité je, aby mal každý inú farbu. Pudingy uvaríte postupne podľa návodu. Zakaždým keď je puding hotový, ho nalejete do bábovkovej formy a na povrch nakladať piškóty. A tak postupujete ako je forma plná.

Lievance

Doprajte si lievančeky kedykoľvek vás napadne. Recept je veľmi jednoduchý a hlavne rýchly takže ak vás alebo vaše deti prepadne na sladké, doprajte si túto pochúťku. Budete potrebovať 4 lyžičky cukru, 3 ks vajíčok, 1 lyžičku kypriaceho prášku, jeden banán, pohár mlieka, štipka soli, 190 g hladkej múky a 60 g hrubej múky. Postup je rýchly a jednoduchý. Sypké ingrediencie nasypeme do misy a premiešame, rozmixujeme alebo roztlačíme a pridáme so zvyškom surovín. Všetko poctivo premiešame. Potom rýchlo usmažíme na rozohriatom masle alebo kokosovom oleji. Môžeme podávať s čerstvým ovocím a šľahačkou.

Rýchly recept

Ak sa vám nechce stať pri sporáku, pripravte si rýchly zmrzlinový pohár alebo použite iba ovocie pre ovocný pohár.

Tiež nemusíme len maškrtiť v tomto smere. Doprajte si napríklad jahodový, malinový alebo banánový kokteil. Je to jednoduché. Dajte zvolenej ovocie do mixéra a pridajte potrebné množstvo mlieka a cukru. Všetko rozmixujte a dobrota v podobe mliečneho kokteilu je na svete.