Sveter dva v jednom?

Už ste počuli o svetra, ktorý vám poslúži hneď dvakrát? Že nie? Ale iste, že áno. Reč je o známom roláku. Ten zloží pri nosení hneď dvakrát. Plní funkciu svetra, ale aj šály. Takže ak patríte medzi tých, ktorí si so šálom nevedia rady, či už v tom akú farbu či vzor zvoliť, alebo ako ju štýlovo uviazať, rolák je práve pre vás. 

Aké sa nosia? 

Móda nám dáva celkom voľnú ruku. Záleží čisto na vás, aký rolák zvolíte. Máte na výber tak z priliehavých tak voľnejších. V farbe ani vzoru sa tiež medze nekladú. Je možné vybrať, ako z tenkého úpletu, tak z hrubého. Ak hľadáte niečo hrejivého na voľný čas, siahnite po voľnejším roláku z hrubšieho úpletu. Ten pôsobí ležérne a uvoľnene. Ak ho chcete obliecť do kancelárie, alebo na formálnejšie schôdzku zvoľte tenšie a útlejšie verzii. Farby v tomto prípade môžu byť jemnejšie. Doplniť rolák môžete sakom. 

Čo k nemu? 

Rolák má tú výhodu, že mu dáte dušu tým, čo oblečiete k nemu. Ak chcete byť elegantná, oblečte spoločenskú sukňu či nohavice, ak chcete pôsobiť uvoľnene, vyberte džínsy. Tu je možné popustiť uzdu fantázii, ale pozor si musíme dať, aby sme zvolili dobre vzhľadom k akcii, na ktorú sa chystáme vyraziť. 

Skvelou kombináciou je tenký, úzky rolák napríklad v tmavo žltej farbe, čierne sako, ktoré ešte rolák zvýrazní a tmavo modré džínsy. K tomuto outfitu možno obuť čižmy aj členkové topánky. Je to skvelé spojenie elegancie a ležérnosti. 

Ak chcete byť originálny, oblečte čierny úzky rolák a naň treba pruhovanú košeľu.