Štyri spôsoby, ako sa cítiť lepšie

Každý človek má občas pochmúrnu náladu, počas ktorej by najradšej zostal celý deň doma. Lenže pracovné či iné povinnosti nám nedovoľujú zostávať doma, tak nemáme na vybranú a musíme svoju náladu trochu pozdvihnúť sami. Je dôležité, aby sme vedeli, ako sa cítiť lepšie, ako sa rozradostniť a ako si dobiť energiu. V prípade, že to budeme vedieť, zrazu nám žiadny zlý spánok alebo naštvaný šéf nevyvedie z miery. 

Je však veľmi ťažké prísť na to, ako sa cítiť lepšie, čo nám pomôže sa cítiť lepšie. Našťastie poznáme niekoľko spôsobov, ako na to. Vyskúšajte ich a zistite tak, čo vám najviac pomáha. 

Pohyb naštartuje organizmus 

Či už je to prechádzka, beh alebo prípadne cvičenie – všeobecne možno povedať, že fyzická aktivita stimuluje vylučovanie endorfínov, dopamínu aj serotonínu v ľudskom tele. Ak budete cvičiť pravidelne, automaticky z vášho tela unikne stres a nahromadené napätie, vyvarujete sa navyše frustráciu, ktorá je zabijakom nejedného človeka. Ako sme spomenuli, máme na mysli pohyb všeobecne, nielen cvičenie. 

Odbúrajte svojej závislosti 

Je veľmi dôležité, aby človek odbúral svojej závislosti. Či už ste závislí na káve, alkoholu alebo cigaretách, treba to zmeniť. Len tak predídete nepríjemným situáciám, kedy sa cítite mizerne, pretože nemáte svoju „dávku“. 

Dajte šancu svojej kreativite 

Či už budete tvoriť čokoľvek, budete sa pri tom cítiť dobre. Rozvíjať svoju kreativitu sa rozhodne oplatí, tvorivé aktivity totiž majú vplyv na produkciu dopamínu v mozgu, teda sa aj vďaka tvorivým aktivitám budeme cítiť nadmieru dobre a bez stresu. 

meditujte 

Už ste počuli o sile meditácie? Meditácia ako taký zvyšuje hladinu dopamínu. Nemusíte teda denne cvičiť, ak to protkáte meditáciou. Meditáciu prichádza na chuť nejeden podnikateľ, ktorý potrebuje na malú chvíľku vypnúť a prísť na nové myšlienky. Vyskúšate ju taky?