Staré dobré lístoček: V nekonvenčným prevedení nový hit

Nielen všednými dňami živa je žena. Určite aj vy netrávite celý svoj život len kolobehom práce-domácnosť a starostlivosť o rodinu-práce a tak stále znovu. Občas sa idete niekam pobaviť, rozptýliť, nabrať novú energiu. Preto okrem veľkej kabelky na všedné dni potrebujete aj niečo slávnostného, neobvyklé na dni sviatočné. Po čom siahnuť, keď sa chcete v spoločnosti blysnúť? 

Malá kabelka sa oplatí 

Rozhodne by ste dámy mali mať v skrini aspoň jeden model mini kabelky čiže starého dobrého známeho listové kabelky. Ide o malú praktickú kabelku, do ktorej sa zmestí len peňaženka, mobil, vreckovky a niečo málo kozmetiky. Nosiť ju môžete do divadla, na rôzne spoločenská párty, do baru, na ples, alebo jednoducho tam, kam nechcete zbytočne ťahať veľa krámov. Práve tým, ako musíte osekať svoje nevyhnutné propriety na minimum, pochopíte, že k životu toho stačí málo. Je fajn mať v skrini treba čierne lístoček na večer pre slávnostné príležitosti aj nejaké popoludňajší v pastelových alebo živších hravých farbách. To sa môže hodiť napríklad na schôdzku s kamarátkou alebo popoludňajší rande. 

Na popoludnie skúste farby, na večer výrazný ozdobný prvok 

Keď už sme pri tých listových kabeliek na popoludnie, nebojte sa zaobstarať si nejakú kabelku, ktorá vyjadrí váš vlastný názor. Nemusíte voliť vždy dokonale decentné riešenie. Hnedej, šedej farby, ktoré nikoho nenahnevá, ale tiež nikoho neohromí a bezvýrazné vyhotovení, ktoré sa síce hodí ku všetkému, ale zároveň ničím neprekvapí. Pokojne si vyberte aj nejakú sýtejšie farbu, napríklad červenú, oranžovú žltú, za predpokladu, že máte outfity, ku ktorým takéto lístoček bude ladiť. Na popoludnie bude taká kabelka pôsobiť príjemným osviežujúcim dojmom. Klasické čierne lístoček môže byť oživené zase nejakým dominantnejším ozdobným prvkom, treba výrazným kameňom, netradičné výšivkou, aplikácií z iného materiálu. Skvelá i je vkusne riešená 3 D ozdoba, treba reliéf alebo peria.