Sprievodca zimnými kabáty a bundami

Vlnený kabát je hitom tejto zimy, či už je v dĺžke ku kolenám alebo až po lýtka. Vlnený kabát je síce trochu menivá klasika, ale zostane vždy v móde. V úzkom strihu sa dá nosiť otvorene, kedy pôsobí veľmi elegantne. Zvolený v strihu Duffle-Coat s klasickými kolíkovými gombíkmi je vzhľadovo športový. Zvolený v zaguľatené tvary Egg-Shape z vás urobí hotovú hviezdu Street-style. 

Kabáty kam sa pozrieš 

Počas tejto zimy sú zvlášť obľúbené maxi kabáty v oversize prevedení v tak trochu ležérnom županový vzhľadu sa zaväzovacím pásikom, s predĺženými rukávmi a neodmysliteľnými veľkými klopami. Čím ste vyšší, tým dlhšia môže byť váš kabát. Menšie ženy radšej volia krátke kabáty a vlnené bundy. Veľa stiahnutý opasok a zvýraznený pás zdôrazňuje aj veľké prsia. Zároveň ale dosť nepriaznivo môže podčiarknuť aj brušné partiu. Látka pod a nad opaskom veľmi rýchlo zväčšuje objem. Otvorene nosené krátke kabáty v strihu do A s úzkym výstrihom do V jasne preťahujú vašu siluetu. Určite sa vyvarujte okrúhlych modelov v tvare Egg-Shape. 

Vlnené kabáty opatrené zaväzovacím pásikom vám doprajú krásnu siluetu a k tomu vyvážené proporcie. Noste ich, ak si to môžete dovoliť. Úplne ideálne sú pre ženy s postavou typu X čiže presýpacie hodiny. Tie si môžu dopriať zdôraznenie svojho štíhleho pásu. Kabáty v tvare Egg-Shape sa hodí pre ženy štíhle, tak trochu chlapčenské postavy. Doprajú v oblasti trupu objem a zároveň súčasne zdôrazní štíhle nohy. 

Kombinácia kabátov a pelerína 

Ku kabátom voľte džínsy a tenisky, alebo minisukni a čižmy. Kabát v tvare do A sa hodí k púzdrovými šatám a čižmám nadkolenné, čo je veľký trend tejto zimy. Kabát má končiť pod lemom sukne alebo šiat. Ku kabátom s tvarom Egg-Shape kombinujte úzke nohavice. 

Peleríny jsouvlastně mäkké vlnené plášťa a tvorí nápadnú alternatívu klasických jesenných búnd. To vedia treba značky Gucci, Chloé či Prada. Tie práve pôvodne premenili pelerínu v hviezdu módneho móla. Rovnako je to aj s kabáty tvare Egg-Shape lichotiaci predovšetkým vysokým a štíhlím ženám. Pelerína dokáže zamaskovať malé nedostatky na bruchu a v páse, ale pre dámy s ženskými krivkami sa nehodí, urobí je silnejšími. Ak ste malá a nežná vezmite si vysokú obuv a úzku sukňu alebo Skinny džínsy. Pelerína je výrazná a ostatné oblečenie môže byť pokojne decentné.