Prečo v zimnom šatníku nesmie chýbať termoprádlo?

Idete na hory a neviete čo na seba? Či už sa na horách budete zúčastňovať akejkoľvek športovej aktivity, rozhodne si kúpte funkčné termoprádlo, ktoré vás udržia v suchu a v teple. No jasné, všetci ho tam budú mať, tak sa nenechajte zaskočiť. Termoprádlo vám zachráni vašu dovolenku. Ako funguje a ako ho správne vybrať? 

Termoprádlo vás udrží v teple a v suchu, nech budete robiť čokoľvek 

Tiež vám vašu dovolenku na horách neustále kazilo potem navlhnuté oblečenie, ktoré vás potom na pokožke studená po celý zvyšok doby, čo ste boli vonku? Tak s tým skoncujte raz pre vždy a na tohtoročnú zimnú dovolenku sa poriadne pripravte. Kúpte si termoprádlo a buďte v teple, v suchu a v pohode. Termoprádlo možno rozdeliť do niekoľkých kategórií – základná prvá vrstva (spodná bielizeň, tielka a legíny), druhá prostredná vrstva (mikiny, tričká a tepláky) a tretia vrchná vrstva (bundy a nohavice). To čo termoprádlo odlišuje od bežného oblečenia sú jeho vlákna, ktoré sú schopné odviesť pot preč od tela. Tento pot však nezostane v oblečení, ale prestupuje ďalej do ďalšej vrstvy a postupne sa úplne odparí. Teda vy môžete byť v suchu a v teple po celú dobu. Termoprádlo si môžete vybrať buď univerzálne, letné a alebo zimné, ktoré viac hreje. Dobrou správou pre ženy je, že funkčné termoprádlo je dnes dostupné v celej rade prevedení, a preto si môžete vybrať jeho moderný dizajn na mieru vašim predstavám. Vyberať môžete aj z materiálového prevedenia termoprádla a to buď zo syntetických, alebo prírodných materiálov. A keby ste predsa len potrebovali poradiť, zle neurobíte výberom merino vlny. 

Nosenie termoprádla si obľúbite 

Ak ste predtým s termoprádlom nemala tú česť, hneď po prvej dovolenke na horách sa do neho zamilujete. Oceníte nielen jeho dizajn, ale aj pohodlie. Väčšina výrobcov ponúka termoprádlo bezšvové, ktoré vás nikde netlačia. Ďalej oceníte jeho nízku hmotnosť (ani po nasiaknutí vodou neváži veľa) a jednoduchú údržbu. Ak si myslíte, že vám termoprádlo prirobí starosti s praním, ste na omyle. Termoprádlo možno prať v práčke buď v programe šetrného prania, alebo jednoducho pri teplote 30 – 40 ° C s tým rozdielom, že nepridáte aviváž a nebudete ho následne sušiť v sušičke. U väčšiny termoprádla sú inštrukcie k praniu k dispozícii na štítku. 

Tak už viete, prečo vo vašom zimnom šatníku nesmie chýbať termoprádlo?