Správna podprsenka sa podieľa aj na bezchybnom dekolte

Neoddeliteľnou súčasťou dámskeho oblečenia sú aj podprsenky, ktoré dnes nosia takmer každá žena. A nemožno sa tomu čudovať. Aj keď je po peknú časť dňa niečím nepríjemným, na druhú stranu prsia vďaka nej neskáču, a naopak pekne držia. Mimochodom, vedeli ste, že viac ako osemdesiat percent žien nosia nevhodnú veľkosť? Keby však tušili, že s nevhodnou veľkosťou sa spája aj problematický, nevzhľadný dekolt, ktorý môže čeliť mnohým zdravotným problémom, asi by si v obchodoch nechali poradiť, nemyslíte?

Pozrime sa do histórie

Poďme sa však na chvíľu pozrieť do minulosti, a to práve na dámske podprsenky. Viete, kde sa vlastne vzali, alebo odkiaľ pochádza? Vôbec prvá podprsenka sa na trhu objavila už v roku 1889. Jej vynálezkyňou bola Herminia Cadolle, ktorá pochádzala z Francúzska.

Za nápadom vytvoriť podprsenku bola predovšetkým jej nechuť nosiť stále a stále dookola korzety, v ktorých sa však nedalo dobre dýchať. Rozhodla sa ho rozstrihnúť a hornú časť upevniť pomocou ramienok. A tak bola prvá podprsenka na svete.

Ako nájsť správnu veľkosť

Voľbou nevhodne veľké podprsenky (alebo naopak malé podprsenky) si môžete do istej miery značne uškodiť. Najmä môže dôjsť k zrodu mnohých bolestí, a to aj bolestí chrbta, čo sa potom dostáva do fázy chronických ťažkostí.

Nájsť si však správnu veľkosť podprsenky nie je tak ťažké. Zo všetkého najskôr si zvoľte obvod pod prsiami (pamätajte, že úplne každá podprsenka jedného krásneho dňa povolí), potom si zmerajte obvod pŕs a na tieto informácie pamätajte pri prechádzaní európskeho číslovania.

Testovacou skúškou, či podprsenka naozaj sedí a je správne veľká, prebieha tak, že si do spodnej časti vložíte dva prsty. Pokiaľ je medzera medzi zapínaním a telom práve na dva prsty voľná, máte správnu veľkosť.