Časté chyby v líčení u žien po štyridsiatke. Na čo si dať pozor?

Líčenie je denným chlebom nejednej ženy. Zatiaľ čo niektorá si dáva záležať s dotiahnutím očných tieňov, iné stavia na prirodzené líčenie a vystačia si s korektorom. Každodenné maľovanie sa je však súčasťou rannej rutiny aj žien v strednom veku čiže po štyridsiatke. Bohužiaľ mnohé robia niekoľko chýb, ktoré im na veku ešte viac pridávajú, prípadne ich robia menej atraktívnymi, čo je škoda. V čom konkrétne sa chybuje?

Až príliš ťažký make-up

Vedeli ste, že na prvý pohľad sa rozozná, či ste stavili na ľahší alebo príliš ťažký make-up? Práve zle zvolený make-up stojí za tým, že žena je prakticky neatraktívna. Pokiaľ je make-up príliš ťažký, vpije sa do vrások či iných nedokonalostí, čo vedie k ich väčšiemu zviditeľneniu. A to vedie k efektu, že vyzeráte ešte o chlp starší.

A keď sa k tomu zvolí nevhodný odtieň, tvár ženy razom vyzerá veľmi neprirodzene. Najmä kombinácia s matujúcimi púdrami môže uškodiť.

Zle zvolený odtieň tvárenky

Mnohé ženy po štyridsiatke vyzerajú ako Nastenka z Mrazíka, pretože zvolia nevhodný odtieň tvárenky. Vyhnite sa nepeknému efektu, ktorý týmto krokom spôsobíte. Tvárenka má za úlohu tvár skôr osviežiť a dodať mu živší nádych. Neberte tvár ako plátno, ktoré môžete bezhlavo pomaľovať.

Po štyridsiatke sú vhodné hlavne broskyňové odtiene, nie príliš ružové ani temne hnedé. Je ale pravdou, že sa musíte odrážať od odtieňa vašej pleti.

Silná čierna očná linka

Jedným z mnohých faux pass, ktorých sa dopúšťajú ženy po štyridsiatke pri líčení, je zvolenie príliš tmavého maľovania očí, ktorému dominuje čierna očná linka. Dámy v tomto veku by po tmavej očnej linke siahnuť nemali, opäť sa veľmi často vpíjajú do vrások, navyše oko, ktoré býva už veľmi často spadené (respektíve zmenšené spadnutým očným viečkom), sa opticky ešte viac zmenšuje.