Čo nosiť po štyridsiatke?

Vedieť sa pekne obliecť nie je um, ktorý by ovládala iba mladá generácia. Pristane to aj starším dámam, respektíve ženám v tom najlepšom veku. Ak ste presiahli hranicu štyridsiatich rokov, pravdepodobne si nad obliekaním trochu lámete hlavu. A je to pochopiteľné, na tele registrujete viacero nedostatkov, ktoré pomocou oblečenia môžete pekne skryť. Poďme si prezradiť, čím svoj šatník spestriť, aby ste dosiahli požadované sebavedomie plynúce z dokonalého outfitu.

Pozitívne farby do vášho šatníka

Medzi ženami sa traduje, že po presiahnutí štyridsiateho roku života musíte nosiť nutné, neutrálne tóny. Lenže život po štyridsiatke nekončí, nemusíte sa upínať týmto smerom neutrality. Naopak sa odovzdajte farebnosti, šup s pozitívnymi farbičkami do šatníka!

Veselé, výraznejšie odtiene zlepšia náladu a spôsobia, že sa v dave rozhodne nestratíte a že v dave svojvoľne nezapadnete. Ak si však na toto netrúfate, môžete zladiť aspoň pár farebných kúskov s neutrálnejšou béžovou alebo krémovou.

Nebojte sa nosiť sukne a šaty, len voľte správnu dĺžku

Nosiť alebo nenosiť šaty a sukne? To je otázka do pranice. Ženské nohy pre mnohých nie sú po prekročení štyridsiateho roku života dokonalé, čo je ale subjektívny názor. Šaty a sukne si však môžete dovoliť z akéhokoľvek pohľadu, stačí voliť vhodnú dĺžku (a to nad kolená).

Pokiaľ zvolíte dĺžku sukne alebo šiat ľahko nad kolená, nohy nebudú vyzerať ani kratšie, ani objemnejšie. Ich dĺžku môžete podporiť ešte podpätkami alebo platformou.

Keď nohavice, tak odhaľujúce členky

Svoj šatník tiež spestrite o nohavice, ktoré vám bezpochyby pristanú. Len voľte ich ideálnu dĺžku. Vhodné sú nohavice opticky predlžujúce vaše nohy, čo dokážu také, ktoré sú ľahko nad členky.

Pokiaľ stavíte na nohavice nad členky, budú pôsobiť veľmi decentne, pritom do nich pekne schováte kilogramy navyše. Aby ste im dodali požadovaný šmrnc, staviť môžete na výraznejší opasok, ktorý sa napokon teraz nosí.