Herbalife je pojem, ktorý bol a je v minulosti často skloňovaný. Spoločnosť založená v roku 1980 prišla čoskoro v 90. rokoch 20. storočia so svojimi produktmi na náš trh a propagovala tu chudnutie a zdravší životný štýl. Vtedy bolo možné vidieť na ulici ženy s plackou s nápisom „Chcete schudnúť? Spýtajte sa ma ako?“ Na čom sú vlastne produkty Herbalife založené?
Predražená zábava
Výrobca sa oháňa tým, že jeho výrobky sú vytvárané na základe vedeckých poznatkov tímom vedcov, ktorí zároveň testujú ich účinnosť. Princíp regulácie telesnej hmotnosti funguje na náhrade jedla pomocou nízkokalorických koktailov zo sójových a mliečnych proteínov. Pokiaľ denne jete koktaily, tak v kombinácii s cvičením a nízkokalorickou diétou vraj účinne schudnete. Je účinný produkt alebo ide iba o reklamný trik? Herbalife nie je zdraviu škodlivý, pokiaľ ho je človek, ktorý je úplne zdravý a nemá žiadne problémy. Je ale veľmi drahý (550, 750 či 780 g pohár koktailu dosahuje ceny od cca 1100 do 1380 Sk). Na koncovú cenu má totiž vplyv systém viacúrovňovej dílerskej siete (multi-level-marketing). Preto sú výrobky predražené. Na trhu sú totiž aj ďalšie porovnateľné produkty s podobnými účinkami, avšak v oveľa nižšej cenovej hladine.
Veľmi sporné účinky
Navyše podľa výrobcu Herbalifu máte náhradu jedla koktaily podporiť zdravou stravou a cvičením. Už samotnou zdravou stravou a cvičením ale budete chudnúť. Čiže toto vyhlásenie nemá žiadny efekt, v žiadnom prípade nepotvrdzuje účinnosť Herbalifu, ktorá napokon nebola nijako vedecky preukázaná. Pokiaľ budete jesť zdravo a cvičiť, potom sa rozhodne bez Herbalife koktailov pokojne zaobídete úplne. Tiež by ste nemali Herbalife koktaily jesť v prípade, že trpíte nejakými závažnejšími ochoreniami, napríklad žalúdočnými a tráviacimi ťažkosťami. Výsledný verdikt je teda taký, že niekto môže po Herbalife aj schudnúť, ale účinnosť potvrdená nie je.