Sprievodca zimnými kabátmi a bundami

Vlnený kabát je hitom tejto zimy, či už je v dĺžke ku kolenám alebo až po lýtka. Vlnený kabát je síce trochu menivá klasika, ale zostane vždy v móde. V úzkom strihu sa dá nosiť otvorene, kedy pôsobí veľmi elegantne. Zvolený v strihu Duffle-Coat s klasickými kolíkovými gombíkmi je vzhľadovo športový. Zvolený v zaguľatenom tvare Egg-Shape z vás urobí hotovú hviezdu Street-style.

Kabáty kam sa pozrieš

Počas tejto zimy sú obzvlášť obľúbené maxi kabáty v oversize prevedení v tak trochu ležérnom županovom vzhľade so zaväzovacím pásikom, s predĺženými rukávmi a neodmysliteľnými veľkými chlopňami. Čím ste vyššia, tým dlhšia môže byť váš kabát. Menšie ženy radšej volia krátke kabáty a vlnené bundy. Veľa stiahnutý opasok a zvýraznený pás zdôrazňuje aj veľké prsia. Zároveň ale dosť nepriaznivo môže podčiarknuť aj brušnú partiu. Látka pod a nad pásikom veľmi rýchlo zväčšuje objem. Otvorene nosené krátke kabáty v strihu do A s úzkym výstrihom do V jasne preťahujú vašu siluetu. Určite sa vyvarujte okrúhlych modelov v tvare Egg-Shape.

Vlnené kabáty opatrené zaväzovacím pásikom vám doprajú krásnu siluetu ak tomu vyvážené proporcie. Noste ich, ak si to môžete dovoliť. Úplne ideálne sú pre ženy s postavou typu X alebo presýpacie hodiny. Tie si môžu dopriať zdôraznenie svojho štíhleho pása. Kabáty v tvare Egg-Shape sa hodia pre ženy štíhle, tak trochu chlapčenské postavy. Doprajú v oblasti trupu objem a zároveň súčasne zdôraznia štíhle nohy.

Kombinácia kabátov a pelerín

Ku kabátom voľte džínsy a tenisky, alebo minisukňu a čižmy. Kabát v tvare do A sa hodí k puzdrovým šatám a čižmám nadkolena, čo je veľký trend tejto zimy. Kabát má končiť pod lemom sukne alebo šiat. Ku kabátom s tvarom Egg-Shape kombinujte úzke nohavice.

Peleríny sú vlastne mäkké vlnené plášte a tvoria nápadnú alternatívu klasických jesenných búnd. To vedia napríklad značky Gucci, Chloé či Prada. Tie práve pôvodne premenili pelerínu na hviezdu módneho móla. Rovnako je to aj s kabátmi tvaru Egg-Shape lichotiace predovšetkým vysokým a štíhlym ženám. Pelerína dokáže zamaskovať malé nedostatky na bruchu av páse, ale pre dámy so ženskými krivkami sa nehodí, urobí ich silnejšími. Ak ste malá a nežná vezmite si vysokú obuv a úzku sukňu alebo Skinny džínsy. Pelerína je výrazná a ostatné oblečenie môže byť pokojne decentné.