Slávime návrat batiky. Skúste to s ňou aj vy

Batikované šaty a tričká patria medzi skvelé tipy na leto. Aj keď sa v minulých rokoch príliš neobjavovala, teraz to vyzerá, že je všetko inak. Opäť začína byť v kurze. Nové svieže farbenie túto techniku oživuje. Batika vstáva z mŕtvych. Chyťte aj vy tento trend za pačesy a kúpte si nejaký pekný batikovaný kúsok. 

Domáci invencie je v kurze 

Obrovskou výhodou tejto veľmi staré zdobiace techniky je skutočnosť, že si môžete batikovaný kúsok vyrobiť aj sami doma. Získate tak súčasť oblečenia, ktorú nebude mať nikto iný, iba vy. Pritom nemusí ísť o nepodarenej tričko, ktoré ste si kedysi zhotovili v školskej výtvarnej dielni. Tento prvý pokus bol iba začiatkom. Môžete si urobiť svieži, moderný kúsok, ktorý ozvláštni váš šatník. Stačí zaobstarať biele bavlnené šaty, dlhé alebo krátke tričko, šatky, všetko ideálne bavlna alebo ľan. Nakúpiť farby a začať experimentovať. Nebojte sa ani výrazných farieb. Moderna znesie všetko. Ako na batiku? Ako s ňou pracovať a kombinovať ju s ostatným oblečením? 

Džínsovina vytvára skvelé kombinácie 

Nebojte sa batiku kombinovať. Ak vyberiete správnu kombináciu, vytvoríte outfit, ktorý bude mať štýl a švih. Výborná je napríklad kombinácia modrých batikových šiat a tričiek s džínsovinou. Ovšem nechoďte cestou tmavá-tmavá, teda tmavo modrá batika a tmavá džínsovina. Pokojne skúste kombináciu treba tmavo modré batiky a svetlé džínsoviny, alebo naopak svetlo modrej batiky a tmavé džínsoviny. Bude to vyzerať oveľa sviežejšie. Kombinácia tmavá-tmavá je príliš nudná a vy určite nechcete byť za sivú myš. A navyše k modrej džínsovine vezmite pokojne červeno, žlto, oranžovo alebo zelene alebo hnedo batikovaný kúsok. Farebná kreativita je teraz v kurze a vyzerá naozaj dobre. Leto túžia po farbách a keď budete vyzerať veselo, budete zároveň šíriť radosť aj vo svojom okolí.