Jedny z najdrahších topánok vlastné i Beyoncé – koľko stáli?

Hovorí sa, že žena by v obchodoch utratila i svoju dušu. Lenže ženy, aj keď sa to nezdá, majú pri nakupovaní svoj rozum. Ženy nekúpi nič, čo je predražené, na druhú stranu nekúpi ani nič podozrivo lacného, pretože kto vie, čo sa za tak nízkou cenou skrýva. Všeobecne je však známe, že ženy by za jednu vec minuli čokoľvek. Tou vecou sú topánky. Topánky sú akousi výnimkou, čo potvrdzuje pravidlo. Za ne by ženy dali snáď všetko! Každá žena si ale musí zodpovedať, kde je akási hranica, cez ktorú už by neprešli. U speváčky Beyoncé je táto hranica asi desať miliónov korún – za osem si totiž kúpila jedny z najdrahších topánok sveta. 

Najdrahšie topánky na svete stojí vážne veľa a len máloktorá žena by za ne toľko minula. Beyoncé sa za ne predsa len rozhodla minúť a tak celému svetu ukázala, že aj táto americký speváčka je predsa len márnotratná (tvrdilo o sebe že nie je, bohužiaľ toto zistenie svedčí o opaku). 

Ako topánky vyzerajú? 

Keďže tieto topánky stojí osem miliónov korún, to znamená, že nie sú práve obyčajné. Podľa samotnej Beyoncé sa topánky dajú opísať ako korunovačné klenoty na nohu. Sú vyrobené zo zlata a z platiny. Dohromady majú na sebe skoro trinásť set drahých kameňov (konkrétne ich je 1920 drahých kameňov). Tieto topánky ponúkal Shellis, ktorý predal konkrétne dvoje topánky – jedny sa predali bohatému kupci z Dubaja a druhé práve Beyoncé. 

Viac k cene: 

Cenu topánok sme samozrejme už spomenuli, napriek tomu je treba ju trochu okomentovať. Nie je to predsa cena, ktorá sa bežne za topánky dáva. Topánky stojí zhruba 200 tisíc libier, čo je skutočne v prepočte necelých osem miliónov korún! 

Aby sme trochu pocuchal nervy všetkým tým, ktorí by si na také topánky chceli robiť zálusk, ktorí by po týchto topánkach túžili, pri súčasnom priemernom plate v Česku, čo je zhruba dvadsaťpäť tisíc korún, si na topánky zarobíme za 26 rokov.