Skate štýl pre mužov. Čo ho vystihuje?

Keď ideme do práce alebo do školy, vždy narazíme na nejakého skejťáka. Jazdenie na skatu je dnes nadmieru populárny, je to šport aj koníček v jednom. Skateboardisti sa učí rôznym trikom na skatu, majú svoju partiu a snaží sa byť úplne najlepší v tomto obľúbenom športe. V prípade, že k nim patríte, tiež viete, že skateboarding má svoj vlastný štýl, a síce skate štýl, ktorý má svoje špecifické znaky. Viete, ako sa tento štýl určený skôr mužom vystihuje?

Samozrejme nielen páni môžu jazdiť na skatu, i ženy na skatu jazdí s obľubou, len to pre nich nie je tak obrovský koníček ako pre mužov. Páni majú skate viac v láske, ženy majú iné obľúbené koníčky, podľa ktorých sa obliekajú. Zamerajme sa teda teraz na muža a na skate štýl a na to, čo tento štýl vystihuje. My to totiž vieme.

Oblečenie väčších veľkostí

Keď okolo vás prejde chalan na skatu, udiví vás hlavne veľkosť jeho oblečenie. Skejťáci totiž majú väčšinou oblečení o veľkosť väčšie. Namiesto teda veľkosti M majú radšej oblečenie veľkosti L, ktoré skvele vlaje vo vetre a budí skvelý efekt pri kontrole niektorých trikov. Konkrétne sa nosia väčšie tričká, skate mikiny, tiež džínsy, ktoré v páse uchytia pások.

Topánky s rovnou podrážkou

Čo sa týka obuvi, žiadna vyvýšená podrážka nehrá žiadnu rolu. Vyvýšené podrážky skejťáci nenosí, práve naopak – sú zástancami topánok s rovnou podrážkou. Medzi typické skate značky sa radí napríklad značka Vans, je však pravdou, že už ponúka táto značka aj oblečenie a topánky nielen pre skateboardistov.

Doplnky sú taky potreba

Skejťáci nosia tiež kopu doplnkov, ako sú napríklad šiltovky, ktoré majú rovný šilt. Obvykle sú šiltovky značkové, ale samozrejme to nie je podmienka. Hromada silikónových náramkov sa tiež radí ku skate štýlu.

Keď už teraz viete, ako skate štýl vyzerá, pridáte sa ku skejťákům alebo radšej budete hľadať iný šport s iným štýlom obliekania?