Vyberáme džínsy podľa typu postavy

Rozhodli ste sa vyraziť nakupovať a máte jediný cieľ, a síce zohnať padnúce rifle, ktoré by vám úplne pristali a ktoré by nezvýrazňoval vaše nedokonalosti? Málokto vie, že takéto džínsy sa naozaj dajú zohnať, sú v každom obchode, len treba vedieť, podľa čoho si ich vyberať. Každá žena by mala džínsy vyberať nie podľa strihu, ale podľa tvaru či typu svojej postavy. Každej žene skrátka pristane trochu niečo iné a postava je pomocník, ktorý pri výbere džínsov pomôže.

Nedávne prieskumy ukázali, že až štyridsať percent žien nevie, ako si nohavice vyberať, alebo nevie, podľa čoho vyberať. Zhruba pätnásť percent z týchto žien nasledovne prejde do stresu a odchádza naprázdno. Zistite teda, akú máte postavu a podľa toho si kupujte džínsy.

Máte postavu Věstonickej Venuše?

Postava hrušky čiže postava Věstonickej Venuša je postava s väčším zadočkom a mohutnejšími boky. Dolné partie sú teda trochu väčšie, avšak nezúfajte. Aj pre ženy s touto postavou existujú džínsy, a to konkrétne džínsy s vyšším psom, ktoré krásne predĺžia nohy, zoštíhli boky a schovajú nedokonalosti, ktoré máte.

Chlapčenská postava ako postava Cameron Diaz

Ste skôr majiteľkou postavy, ktorú má napríklad Cameron Diaz? Jedná sa o skôr chlapčenskú postavu, na ktorej chýba typické ženské krivky a tvary. Tento typ má tú výhodu, že môže nosiť akýkoľvek strih džínsov, len by sa teda malo jednať o zaujímavejšie strihy, aby upútali pozornosť. Napríklad džínsy s detailmi na zadných vreckách sú skvelé.

Máte postavu jablká?

Rovnako ako existuje postava hrušky, existuje tiež postava jablká. Jedná sa o postavu so širšími bokmi a mohutnejším stredom tela, ktorý má spravidla chudé a štíhle nohy. Tento typ žien by mal staviť nohavice s elastickým pásom bez zipsu, pomôžu skôr tmavšie farby a džínsy s rovnými, nie širokými nohavicami.