Šál je nutnosťou

Teploty už dávno nie sú letné. Preto je nutné začať so teple obliekať. Muž väčšinou na módu až tak nehľadí, zaoberá sa skôr tým, nech je mu jednoducho teplo. Pre nás ženy je ale móda často uprednostňovaná pred funkčnosťou.

Teraz nám ale módny svet hrá do kariet. Bude nám krásne teplo, pretože hitom jesene sú teplé kabáty a tiež pletené šály. Tieto šály vás krásne zahrejú a tiež ozdobia.

Aké a kde nosiť

Tento módny a tiež praktický kúsok, môžete nosiť snáď každý deň a je prakticky jedno, či vyrážate len do obchodu, na prechádzku či na obchodnú schôdzku. Šál z vášho outfitu urobí niečo výnimočné. Nie je vôbec teda na škodu, mať takýchto šál viac. Môžete ich medzi sebou striedať a uvidíte, že sa šálom dostane váš outfit vždy iný vzhľad.

Hitom tohtoročnej jesene a zimy sú šály pletené. Čím huňatejší šál tým lepšie.

Šál sa hodí ako ku kabátom, tak ku koženej bunde či športovejším štýlom. Ak je váš kabát jednofarebný, môžete sa vydať na dráhu experimentov a vyskúšať si rôzne farebné kombinácie a vzory. Tu sa medze nekladú, čím výraznejšie šál tým lepšie.

Či je váš kabát vzorovaný, je potrebné držať sa pravidla jednofarebnosti. Tiež je potrebné zamyslieť sa aj nad farbou, ktorá na kabátu prevažuje a či sa nebije s farbou šatke. Predsa len klaunovského vzhľadu dosiahnuť nechceme.

Tiež sa nebojte experimentovať so štýlmi viazania. Je pravdou, že rôzne uzly vyniknú lepšie s bavlneným šatkou, ale aj s pleteným šatkou sa dá krásne čarovať a vykúzliť niečo zaujímavé.