Daj vlasom objem a pevnosť

Nie všetky máme husté, pevné vlasy. Väčšina z nás bojuje s pravým opakom. Vykúzliť účes, ktorý by vám vydržal celý deň a nesplihl je u týchto vlasov často dosť zložité. Vlasy vďaka svojej jemnosti z účesov vykĺzol pomaly skôr, než vôbec vyjdete z domu. My vám poradíme, ako na ne možno vyzrieť.

dôležitosť strihu

Strih u tohto typu vlasov je veľmi dôležitý. Milovníčky dlhých vlasov, ale musíme sklamať. Pre jemné vlasy je lepšie kratší strih. Čím dlhší vlas je, tým je jeho váha väčší a v kombinácii s jemnosťou vlas rýchlo splihne. Nebojte sa, nemusí to byť vyložene krátky chlapčenský strih. Ale maximálne by vám vlasy mali siahať k ramenám.

Strih by mal byť aj ľahko prestrihaný, aby boli vlasy ľahšie a nabrali objem, ale nemalo by sa to s prestrihaním moc preháňať, aby ste nepôsobili, že vlasov máte zase málo. Každá šikovná kaderníčka by mala poznať, ako ďaleko môže strihať.

kozmetika

Jemné vlasy sa nám často lámu a štiepia. Preto je treba dodávať im dostatok vitamínov ako vnútorne v podobe vitamínov, tak i zvonku vďaka šampónom a rôznym ďalším kozmetickým prípravkom. Na trhu je toho veľa. Preto sa nebojte poradiť so svojou kaderníčkou, akú kozmetiku by na vaše vlasy volila.

Základným pravidlom je siahnuť po prípravkoch s ľahkým zložením, aby vlas ešte viac nezaťažovali. Šampón je základ, pretože na ten nezabúdame, ako napríklad na kondicionér či výživné masky. Teda by sme si pri jeho výbere mali, milé dámy, nechať veľmi záležať. Šampón by mal obsahovať veľa vitamínov, ktoré vlas posilní.