Krásny domov bez chlpov!

Zrovna ste si zmodernizovali domov, ale vaši miláčikovia vám to nejako kazí svojimi chlpy, ktoré sa dostanú snáď úplne všade. Obzvlášť v tomto období, kedy obmieňajú srsť. Prezradíme vám pár typov, ako sa chlpov zbaviť.

preverený trik

Máte doma gumové rukavice? V tom prípade máte vyhrané a na chlpy svojim miláčikov môžete zabudnúť. Trik je úplne jednoduchý a nie je potrebné v ňom hľadať vedu. Iba si rukavice nasadíte a chorobám, potom prejdete rukavicami miesto, z ktorého chcete chlpy odstrániť. Toto opakujete prakticky kdekoľvek, kde je potreba.

oblečenie

Ak vás trápia zvieracie chlpy na oblečenie, vyskúšajte lepiaca valček. Na trhu nájdeme dva druhy a to s lepiacimi papieriky, ktoré možno z valčeka odtrhnúť, alebo samolepiace valček, ktorý po použití len opláchnete. Tieto valčeky majú ale nevýhodu. Samolepiace časom prestane lepiť a ten na papieriky treba dopĺňať. Tieto valčeky možno tiež použiť na sedačku, posteľ či pelech vašich maznáčikov.

Ak ani jeden valček práve nemáte po ruke. Môže vám rovnakú funkciu splniť aj navlhčená ruka vodou. Tou si veci zotrite. Nevýhoda tohto spôsobu je jasná, a to vlhké oblečenie a to väčšinou v čase odchodu z domu.

Úplne najlepším odstraňovačom chlpov je sušička. Tá vám z oblečenia vytiahne každučký chĺpok. Takže ak máte priestor, kde sušičku postaviť, voľné finančné prostriedky, neváhajte si ju zaobstarať.

Tiež časté vyčesávanie našich miláčikov by nám mohlo ten boj s chlpmi uľahčiť. Na dnešnom trhu nájdete množstvo špeciálnych hrebeňov pre psov a mačky. Tie vyčesávanie urýchli, uľahčí a sú aj pre zvieratká príjemným zážitkom.