Móda z päťdesiatych rokov je späť

Pri nakupovaní oblečenia ste si mohli všimnúť, že sa vrátila móda z päťdesiatych rokov. Kúsky, ktoré sú dnes v obchodoch k dostaniu, vám môžu prísť na prvý pohľad veľmi povedomé. Nemôžeme sa tomu napokon čudovať, vracia sa skutočne späť do módy. Móda z päťdesiatych rokov sa dotkla ako dámskeho sveta módy, tak toho pánskeho oddelenia, a tak si poďme povedať konkrétne kúsky, ktoré stoja za to si zaobstarať.

Dámy ocenia puzdrové sukne

Dámy budú jednoznačne nadšené z toho, že sa do módy vrátili puzdrové sukne. O móde z päťdesiatych rokov možno povedať, že boli štýlové len dva strihy sukní, a to puzdrové sukne a áčkové sukne. Napodiv sa vám dostali do módy oba dva strihy sukní, viac však frčí takzvané puzdrové sukne, ktoré sú hitom tohto roku. Ženy v nich však musí chodiť pomaly a v podpätkoch, sukne im ani nedovoľujú dlhé kroky. Výhodou puzdrových sukní je, že sa hodí ako na jeseň, tak na zimu.

Muži sa radujú z rolákov

Roláky sa nenosili pekných pár rokov, respektíve v pánskom svete boli roláky tabu. Dnes sa však roláky nosia naozaj veľmi, dôvodom toho je návrat do zlatých päťdesiatych rokov, kedy sa roláky nosili naozaj veľmi. Roláky dnes môžu páni kombinovať potrebné sa saky alebo obleky, roláky tak môžu úplne nahradiť klasické košele s golierom.

Masívne mašľa vo vlasoch oceňujú dámy

Ak by sme mali spomenúť nejaký módny doplnok, ktorý sa nám vrátil z päťdesiatych rokov, spomenuli by sme rozhodne mašle do vlasov, ktoré môžu oceniť predovšetkým dámy. Teraz platí, že čím väčšie a ozdobnejšie mašle do vlasov budú, tým lepšie. Okrem mašľou sa nosia aj brošne s blýskavými kameňmi, ktoré sú tiež typickým padesátkovým doplnkom.

Páni a vestičky k obleku

Dlhú dobu nosili páni oblek bez vestičky. Vestička sa skrátka zdala byť nadbytočná. Dnes je však pravdou, že vestičky sa k obleku hodí naozaj veľmi. Páni by nemali dať bez vestičky ani ranu.