Saká na tisíc spôsobov. Tipy, ako ich nosiť

Móda sa neustále mení, ale niektoré kúsky v móde zostávajú stále. Ide o takzvané nadčasové kúsky, ktoré by mali tvoriť základ každého dámskeho šatníka. Radí sa medzi ne klasické džínsy a jednofarebná tričká, ďalej tiež jednoduché šaty a nejaká sukne. Nesmieme zabudnúť ani na saká, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého elegantného looku. Práve saká možno nosiť na mnoho spôsobov. Páni aj dámy ich môžu kombinovať s rôznymi kúskami. Aby ste nezvolili nepeknú a nepadnoucí kombináciu, odporučíme vám a poradíme vám, ako saká nosiť. 

Ako už bolo spomenuté, saká tvorí základ nielen dámskeho, ale aj pánskeho šatníka. Dnes je možné sako zakúpiť v mnohých strihoch a v mnohých materiáloch. Všeobecne platí, že každý by mal vo svojom šatníku mať nielen elegantný vypasované sako, ale tiež jemné teplákové sako, ktoré sa hodia k elegantne pohodlným outfitom. 

Poďme si však povedať, ako taká saká nosiť a s čím je vlastne kombinovať. 

Ako nosia saká ženy 

Ak patríte k ženám, ktoré milujú eleganciu, sako je neoddeliteľnou súčasťou vašich šatníkov. Teplákové sako možné kombinovať aj s džínsy, ku ktorým sa na nohy obujú sandálky na podpätku alebo lodičky. Ak sa rozhodnete pre kombináciu s džínsy či prípadne s dlhšími nohavicami, vždy na nohy Obúvajte podpätky, pretože dôjde k optickému zoštíhleniu nôh. V opačnom prípade by došlo k optickému skráteniu nôh a ani samotné sako by v takej kombinácii nevyzeralo pekne. 

Ak chcete sako skombinovať s midi sukňami alebo s úzkymi sukňami do pásu, voľte najmä kratšie saká, ktorá siahajú len do pása. Nebudú narušovať sukňu a budú pôsobiť veľmi štýlovo. 

Ako nosia saká muži 

Aj muži majú veľa možností, ako môžu nosiť saká. Ak majú saká so záplatami na lakťoch, môžu ich nosiť s krátkymi nohavicami siahajúcimi k členkom. Samozrejme môžu pod sako dať obyčajné jednofarebné tričko, košeľa nie je vždy podmienkou. 

Košeľa je podmienkou len vtedy, ak sa obliekate do pekného, elegantného a trošku lesklého obleku.