Už ste počuli o nohaviciach, ktoré sa nemusia týždeň prať?

Spodná bielizeň je neoddeliteľnou a veľmi podstatnou súčasťou našich šatníkov. Bez spodného prádla by sme doslova nemohli existovať. Každý človek je zvyknutý na to, že po dennom nosení hádže spodnú bielizeň do koša na bielizeň a počká sa, až sa vyperie, aby ho mohol zase nosiť. Predstavte si ale, že by ste svoje spodné prádlo mohli nosiť celý týždeň a nemuseli by ste ho prať či hádzať do koša. Dokázali by ste to alebo by ste nad takým vynálezom pohŕdali? 

Či už sa radíte do akejkoľvek skupiny, je potrebné povedať, že takýto vynález už existuje. Opäť sa potvrdilo, že na svete už existuje doslova všetko. Spodná bielizeň, ktorá sa môže používať aj týždeň bez toho, aby sa vyprala, konkrétne nohavičky, majú na svedomí dizajnéri z dánskeho štúdia Organic Basics. 

Ako nápad neopraného nohavičiek vznikol? 

Dánski dizajnéri si uvedomili, že neustále pranie spodnej bielizne je nehospodárne. Časté pranie vyžaduje púšťanie práčky, ktorá kradne nebezpečnú elektrinu, zároveň sa spotrebuje ohromné množstvo vody. Preto sa hľadal spôsob, ako aj spodná bielizeň urobiť hospodárne a aby bolo viac šetrné k životnému prostrediu. 

Napodiv sa to podarilo. Škandinávia je všeobecne známa tým, ako skvelý vzťah k prírode má. Neustále sa snaží vynájsť niečo, čo životné prostredie bude chrániť. Nebolo teda prekvapením, že sa nápad nepraného bielizne zrodil práve v Škandinávii. 

Ako vyzerajú nohavičky, ktoré sa nemusia prať? 

Nohavičky sú súčasťou dámske aj pánske kolekcie SilverTech, čo sú kolekcie plné spodnej bielizne, ktoré sa nemusia týždeň prať. Je to umožnené vďaka striebru, ktoré je hlavnou zložkou spodnej bielizne. Striebro je totiž kovom antimikrobiálnym, používa ho najmä NASA na čistenie vody astronautom. Spodná bielizeň je tiež plné recyklovaného nylonu, ktorý je priedušný a veľmi ľahký, teda bielizeň sa nosí naozaj pohodlne. A vďaka jednotlivým zložkám sa reguluje telesná teplota. 

Dizajnérom z Kodane sa podarilo vytvoriť unikátny dámsku aj pánsku kolekciu SilverTech, v ktorej sa ľudia cítia sviežo niekoľko dní či dokonca týždňov.