S topánky a napriek tomu byť naboso

Chôdza naboso bola, je a bude pre vývoj človeka veľmi dôležitá. Dnes už sa malým deťom nenasadzujú okamžite papučky pri prvom postavení. Preferuje sa prevažne chôdza naboso, ale je to dobre? Chôdza bez topánok je pre človeka dôležitá a prirodzená.

Preto Superpátrači nelenili a prišli s novým druhom topánok. Poznáte ich? Sú to topánky s názvom barefoot.

Topánky barefoot

Tieto topánky sú veľmi jedinečné. Sú vyrobené z kože a napodobňujú chôdzu naboso, takže nejakú podrážku nedaj bože opätok naozaj nečakajte. Topánky majú veľmi tenkú podrážku, takže s každým krokom cítite všetko, po čom šliapete. Tým stimulujete reflexné body na nohách. Topánky nie sú vôbec upnuté, majú dosť širokú špičku, a vďaka tomu vás nebudú nikde tlačiť. Noha si tak môže urobiť, ako sa hovorí pohodlie.

Táto obuv sa stáva módnym hitom, pretože chôdza naboso je jednoducho IN. Ale čo si budeme nahovárať, aj keď sa tu nejaký odvážlivec nájde, kto by chcel chodiť po rozpálených chodníkoch a špinavých uliciach miest. Barefoot sú pre nás riešenie.

Ak sa v týchto topánkach vydáte na prechádzku mestom, odporúčame strážiť si, kde šliapete. Podrážka, ktorá vlastne ani podrážkou nie je, je veľmi tenká, preto šliapnutia trebárs na črep môže spôsobiť nepríjemné zranenie.

Bosou chôdzi si môžeme predsa len najlepšie užiť v prírode. Nie je nič nad prechádzku bosou nohou v tráve či lese.

Tomu to štýlu obuvi podlieha čoraz väčší počet ľudí a aj u nás sa stáva hitom. Ak sa k týmto ľuďom hodláte pridať, je potrebné si pripraviť aj peňaženku, pretože táto novinka predsa len niečo stojí, a nie teda práve málo.

Týmto topánkam by sa mali vyhnúť ľudia trpiaci ortopedickú vadou.