S akým kabátom tento rok nešliapnete vedľa

Opäť je tu obdobie kabátov. Leto zase rýchlo skončilo a zase veľmi rýchlo skončila aj éra ľahkých búnd, bomber búnd a taky džínsových kúskov. Zase sa musíme zmieriť s tým, že len a len kabáty nás dokážu ochrániť pred viac a viac sychravějším počasím, ktoré v aktuálnych dňoch sužuje Českú republiku. Lenže aké kabáty tento rok vybrať?

Predsa len módny svet sa neustále mení. Vlani treba boli veľmi vkusné takzvané farmárske topánky, tento rok im však už odzvonilo, preto sa týmto topánkam radšej počas tohtoročných sychravějších počasie radšej vyhnite. Do módy však prišlo niekoľko kúskov, ktoré stoja za zmienku. Možno ich poznáte, možno nie. Jedno je však isté – ak je ešte nemáte, potom je nutnosť ich kúpiť. Nielen, že vás spomínané tipy ochráni pred sychravým počasím, ale tiež sa na vás bude pozerať s obdivom, pretože štýlovejšie už skrátka nebudete.

Kabáty rovného strihu ako najlepšia voľba č. 1

Ak ste si kabát rovného strihu stihli pokoupit vlani v zime, potom pokojne tento kúsok vytiahnite zase. Opäť kabáty rovného strihu trhajú rekordy v obľúbenosti či v predajnosti. Vlani sme ho nachádzali v obchodoch len ťažko, pretože bol bezmedzne vypredaný, tento rok sa s ním prichádza na pulty obchodov už počas aktuálneho jesene, teda už teraz je z čoho vyberať a dostane sa snáď na každého.

Tento kabát sa ale nekombinuje len s elegantnými kúskami, ako by si rad ľudí myslela. Jedná sa o kúsok, ktorý možno kombinovať hlavne s obľúbenými pohodlnými druhy oblečenia či topánok. Nezabúdajte, že ak vonku neprší, nebojte sa obuť si obľúbené tenisky. Ak by zapršalo, ku kabátu rovného strihu voľte treba chelsea topánky, ktoré sú vážne top!

Kabáty s kožušinou ako najlepšia voľba č. 2

Asi ste to už videli – najskôr asi vo forme klasických búnd. Jedná sa o kabát, ktorý je z hnedej semišu väčšinou (či z iného materiálu) a vo vnútri je krásny biely kožúšok, ktorý presakuje navonok. Tento kabát vyzerá, že je zložený zo záplat, ale nie je to tak. Na svojich blogoch ho ukazuje rad blogeriek. Rozhodne však viete, o čo sa jedná.

A práve tento kabát takého strihu a spracovania je ďalší tohtoročný hit. Ak ho nájdete, potom po ňom ihneď siahnite. Aktuálne sa s ním stretnete napríklad v obchodoch značky ZARA, ale aj H & M alebo Stradivarius.