Rytie snubných prsteňov je trendom. Čo všetko si možno do prsteňa vyryť?

Budete sa čoskoro brať? Ak je tomu naozaj tak, mali by ste začať hľadať vhodné snubné prstene. Či už sa rozhodnete pre matné alebo lesklé snubné prstene, čo dovnútra nechať vyryť nejaký odkaz alebo citát? Rytie snubných prsteňov je v posledných rokoch trendom, čomu sa napokon nemôžeme čudovať. Snubné prstene sú klenoty na celý život, a tak mnoho ľudí chce, aby boli naozaj dokonalé.

Dátum svadby

Čo všetko sa dá dovnútra prsteňov vyryť? Napríklad dátum svadby, čo je napokon veľmi časté. Aj keď nemáte takzvaného „pamatováka“ na dátumy, vďaka vyrytie dátumu svadby do prsteňa nikdy nezabudnete na vaše výročie. K dátumu môžete pridať tiež mená, prípadne iniciály alebo prezývku.

Najmä súkromná prezývka býva najčastejšie súčasťou snubných prsteňov, keďže dodáva na vyššiu intimite vzťahu. Ak sa rozhodnete pre prezývku, malo by sa jednať o prezývku takú, ktorú vo vzťahu používate iba vy dvaja. Nemalo by ísť o prezývku používanú v partii priateľov, to už potom nie je tak osobné.

Vlastnoručné podpisy

Veľmi často sa do snubných prsteňov necháva vyryť vlastnoručný podpis. V súčasnej dobe aj toto umožňujú zlatníctvo a klenotníctvo. Stačí sa len podpísať a podpisy v prstienkoch po vyrytie budú takmer zodpovedať realite. Vyrytie prebieha tak, že sa podpis naskenuje a potom sa v zodpovedajúcej veľkosti gravírujeme do snubných prsteňov.

Odtlačok prsta

Taktiež je pomerným trendom gravírovanie odtlačkov prsta. Áno, aj odtlačok prsta je možné mať vo vnútri snubných prsteňov. Opäť sa nejedná o nič zložité, práve naopak. Je to pomerne ľahká vec. Odtlačky prstov sa snímu v klenotníctve pri výbere, potom už dostanete do rúk prsteň s vaším odtlačkom prsta vnútri.

Mená detí

Ak sa beriete a už ste po sebe zanechali nejaké potomkov, je možné si do snubných prsteňov nechať vyryť mená detí. Je to opäť nevšedný spôsob, ako snubné prstene vylepšiť a dodať im na výnimočnosti.