Rady a tipy, ako sa zlepšiť v hre Scrabble

Keď vonku prší, vymýšľate, čo by ste robili. V televízii nič nejde, kino neponúka zrovna dobrý program, a tak premýšľate nad tým, čo budete robiť. Čo treba si so zvyškom rodiny zahrať nejakú skvelú spoločenskú hru? Dnes je predsa veľa hier, ktoré človeka nadchnú, prečo do niektorej z nich neinvestovať? Aby ste neutrácali tisícky za doskové hry, odporúčame to skúsiť s klasickou a všeobecne známou hrou Scrabble, ktorá vám navyše pomôže zlepšiť slovnú zásobu. 

Hra Scrabble sa neradí k zrovna najnáročnejším hrám, navyše jej pravidlá sú pevne stanovené a nijako komplikovaná. Predsa len tvoríte slová. Je však možné, že aj tvorenie slov môže byť pre niekoho veľmi náročné. Aby ste však excelovali aj vtedy, kedy slová nie sú vašimi najlepšími priateľmi, vieme, ako sa v hre Scrabble zlepšiť. 

Človek by si ani nepomyslel, že existujú tipy a rady, ako sa zlepšiť v obyčajnom scrabble. Verte tomu alebo nie, naozaj také tipy existujú. 

S hodnotnými písmenkami čakajte 

Dostali ste písmeno X, ktoré je za desať bodov? Potom s ním vyčkajte, zbytočne ho nedávajte do behu hneď zo začiatku. Ku koncu hry sa totiž dostanete aj na také políčka, kde je aj trojnásobok hodnoty písmenká. Z desiatich bodov tak zrazu bude tridsať, čo je úplne skvelé! S hodnotnými písmenkami teda radšej počkajte, oplatí sa vám to a ľahko tak môžete predbehnúť súpera. 

Zlá písmenká vymeňte 

Nesnažte sa zložiť zo zlých písmeniek niečo za každú cenu. Ak skrátka zlá písmenká sú, radšej ich všetky vymeňte. Síce stratíte jedno kolo, to ale neznamená, že súpera potom v bodovaní s novými písmenkami nepředhoníte. Netrápte sa a vylosujte si písmenká iná, ďaleko lepší a trebárs aj hodnotnejšie. 

čítajte 

Aby ste vykúzlil z písmeniek dobré slová, oplatí sa pilovať češtinu. A to ide tak, že budete čítať. Čítanie je priateľ človeka, preto čítajte, čítajte a čítajte.