Psie plemená pýšiace sa pevným zdravím

Premýšľate, že si zaobstaráte psíka? V tom prípade vás čaká veľké a zdĺhavé rozhodovanie, ktoré rozhodne nie je žiadny med. V súčasnej dobe si môžeme kúpiť mnohé zaujímavé psie plemená, ktoré sú lákavá a ktoré sú špecifické svojimi vlastnosťami. Mnohí ľudia sa zameriavajú na plemená agresívnejšie povahy, pretože je chcú skrotiť, iní sa zameriavajú na plemená vhodná do bytu a veľkomesta a iní túžia po takomto psíkovi, ktorý sa pýši svojím pevným zdravím. Takých psov je nespočetné množstvo, bohužiaľ mnohí ľudia nevedia, aké rasy do tejto skupiny psíkov patrí. 

Psie plemená pýšiace sa pevným zdravím sú vhodné pre kohokoľvek, kto netúži utrácať za veterinára. Služby veterinára sú bohužiaľ veľmi drahé, mnohí ľudia si nemôžu dovoliť Každotýždenná návštevu u psieho lekára. Preto sa radšej rozhodnú kúpiť si také plemeno, ktoré sa pýši pevným zdravím, teda ktoré k veterinárovi zavíta len vtedy, kedy potrebuje naočkovať. 

Aká psie plemená sa však medzi plemená pýšiace sa pevným zdravím radí? 

border kólia 

O border kóliu sa vie, že je to najinteligentnejší psie plemeno. Učí sa skutočne rýchlo, pravidelne a najčastejšie sa zúčastňujú rôznych súťaží, v ktorých samozrejme vyhráva. Border kólia je však tiež odolný pes, ktorý sa pýši pevným zdravím. Je ideálnym spoločníkom pre ľudí žijúcich pri lese, v horách alebo na dedine, kde sa počasie strieda rýchlejšie ako ročné obdobia. Je to tiež pes vhodný pre rodinu s deťmi. Medzi jej vlastnosti sa radí mierumilovnosť a tiež láskavosť, nepatrí medzi nie agresivita. 

jazvečík 

Jazvečíka si spravidla kupujú najmä seniori, ktorí sa cítia byť sami. Chcú mať spoločníka v podobe psíka, ktorý však nebude vyžadovať veľkú mieru pozornosti. Jazvečík ako samotársky pes je pre seniorov ideálne. Stačí mu, keď ho niekedy pohladí a keď mu dajú pravidelne najesť, on im za to bude vďačný a bude im strážiť ich príbytok. Jazvečík je zároveň plemenom, ktoré sa pýši pevným zdravím. Pre seniorov je tak tou najlepšou voľbou.