Ako vybrať správny sedací vak?

Sedacie vaky sú v dnešnej dobe pomerne populárne. Jedná sa o praktický druh nábytku, ktorý je známy tým, že v ňom môžete sedieť aj dlhé hodiny, napriek tomu vás nebude nič bolieť a nebudete mať preležaniny. Jedná sa teda o ortopedický druh nábytku, ktorý vo svojom domove ocení mať naozaj každý. Sedacie vaky sa hodí nielen na záhradu k bazénu, ale tiež môžu tvoriť súčasť obývacej izby, izby pre hostí alebo sa môžu dať do detskej izby, ktorý priamo túži po pestrom, pohodlnom, mäkkom a farebnom nábytku. Otázkou je, ako sedací vak vybrať. Na trhu narazíte na skutočne veľké množstvo sedacích vakov a vybrať si vhodný a kvalitné je pomerne zákerné a ťažké. 

Ako už bolo spomenuté, sedacie vaky sú ohromným hitom, ktorý si zamiluje dieťa aj dospelý človek. Tento kúsok doslova zaplavil českej obývacie izby a detské izby a stále pribúdajú do mnohých domácností. Vybrať taký sedací vak ale nie je jednoduché. Aby ste v obchodoch nemuseli tráviť hodiny, poradíme vám, aký sedací vak stojí za to. 

Dôležité je to, čo je vo vnútri 

Pri výbere vakov sa zamerajte predovšetkým na to, čo sa skrýva vo vnútri. Ak sa vo vnútri skrýva polystyrénová drť, radšej vak nechajte v obchodoch. Polystyrénová drť je to najhoršie, čo v takom sedacom vaku môže byť. Nielen, že sa z tohto materiálu práši, ale tiež veľmi rýchlo zľahne. Radšej sa zamerajte na kvalitné sedacie vaky plné polystyrénových guľôčok EPS, ktoré sú zas to najlepšie, čo sa v takýchto vakoch môže nachádzať. 

Všeobecne platí, že čím väčšie guľôčky sa vo vaku nachádza, tým lepšie sa v nich sedí. Bohužiaľ pomerne rýchlo šľahne. Menšie guľôčky zase tak rýchlo nezľahne, ale nesedí sa v nich tak pohodlne, ako vo vakoch s veľkými guličkami EPS. 

Nech má vak bočný otvor 

Kvalitný vak spoznáte tiež tak, že má z boku otvor na doplňovanie guličiek. Niektorí predajcovia sa na zameriavajú predovšetkým na také vaky. Vďaka bočnému otvoru môžete do vaku guľôčky pridávať, keď guličky šľahne. Náhradné guľôčky sa väčšinou predávajú spoločne s týmito kvalitnými vakmi.