Výhody a nevýhody solárnych svietidiel

Keď zariaďujete svoju domácnosť, musíte myslieť na mnoho detailov, bez ktorých by ste nemohli bývať. Najskôr sa zamyslite nad osvetlením, pretože to je základ celého bývania. Bez osvetlenia nemôžete fungovať, preto mu klaďte najväčší dôraz. Kým do interiéru sa hodí najmä retro svietidlá alebo LED svietidlá, ktoré vám nielen, že vyzerajú vkusne, ale taky sú veľmi úsporné a dokážu zachrániť aj tisíce korún za rok za energie. Na záhradu však voľte krapet iné osvetlenie, a to konkrétne solárne osvetlenie. 

Bez osvetlenia na záhrade by ste nemohli organizovať žiadne záhradné večierky, ktoré by sa mohli pretiahnuť aj do neskorej noci. Navyše vždy, keď by sa zotmelo, by vás zahltila tma a nevideli by ste na krok. Vonkajšie svietidlá sa inštalujú najmä okolo cestičiek, ktoré vedú záhradou, ale tiež sa inštalujú okolo bazénu, aby ste do bazéna náhodou pri nočnej prechádzke nespadli. 

Solárne svietidlá sú v súčasnosti obrovským hitom. Poskytujú decentné osvetlenie záhrady a sú zároveň veľmi vkusnou dekoráciou. Bohužiaľ aj toto osvetlenie má svoje nevýhody, s ktorými sa zoznámime. Samozrejme si spomenieme aj výhody, aby bolo vaše rozhodovanie objektívne. 

Výhody solárneho osvetlenia 

Solárne osvetlenie sa veľmi ľahko inštaluje, čo sa radí k jeho najväčším výhodám. Väčšinou sa inštaluje na južnú stranu záhrady, teda na miesto, kde najviac svieti slniečko. Práve slniečko totiž svietidlá nabíja, preto je nutné ich inštalovať na slnečné miesta, na temných miestach by sa dostatočne nenabili a teda by záver a po zotmení. 

Ďalšou výhodou solárneho osvetlenia je to, že sporí elektrickú energiu. Rovnako ako LED svietidlá dokáže solárne osvetlenie ušetriť tisíc korún ročne. 

Nevýhody solárneho osvetlenia 

Každá minca má dve strany, u solárneho osvetlenia to nie je inak. Teraz prišiel čas na nevýhody solárneho osvetlenia. Tou hlavnou nevýhodou je to, že málo svieti. Je to teda skôr doplnkové osvetlenie, ktoré nesvieti dlho do noci. Pri nočnom grilovanie s týmto osvetlením nepochodíte, bohužiaľ. K ďalším nevýhodám patrí to, že pri solárnych svietidiel musíte často meniť batériu. Prvá výmena je nutná napríklad už po roku.