Psí plemena, která se řadí k nejméně náročným

Kúpa psieho spoločníka je plánom mnohých rodín. Kým páry sa chcú takto pripraviť na dieťa, niekto chce len partnera, vďaka ktorému nebude večer sám. Pri výbere ideálneho psieho spoločníka je dôležité zohľadniť váš čas a životný štýl. Ak máte málo času, nemali by ste siahnuť po plemene, ktoré potrebuje k spokojnému životu veľa aktivity a obrovské množstvo pohybu. Pre vás sú určené skôr menej náročné plemená, o ktorých teraz budeme hovoriť.

Hneď na začiatku treba povedať, že menej náročné plemená nie sú tie, ktoré zvládnu všetko samy. Vyžadujú si aj prítomnosť svojho majiteľa, chcú byť kŕmené, venčené a samozrejme prechádzky by mali byť na dennom poriadku. Nemusíte s nimi však behať päť hodín denne, strihať ich každý druhý týždeň alebo zbierať vlasy všade, kam sa pohnú.

Miniatúrny pinč sa ľahko udržiava

Ak hľadáte psa, ktorý je nenáročný na údržbu, trpasličí pinč vás určite osloví. Tento pes je veľmi príjemný na pohľad a je naozaj skladný, ak sa to tak dá nazvať. Má energie na rozdávanie, takže vás vždy nabije optimistickým zamávaním a nepotrebuje nič iné, len aby ste ho ako jeho majiteľ milovali.

Možno si myslíte, že keďže ide o aktívne plemeno, bude potrebovať dlhé každodenné prechádzky alebo veľkú záhradu. Áno, ak máte záhradu, je to, samozrejme, lepšie, ale minipinscher si poradí aj v menšom byte.

Máte naozaj záujem o trpasličieho pinča? Keď ho pôjdete vyzdvihnúť, vezmite si so sebou nejakú kefu. Vyčesávanie srsti bude jednou z mála povinností, ktorým sa, žiaľ, nevyhnete.

Ibizský chrt potrebuje len krátku prechádzku

Chrty sú pomerne obľúbené plemeno. Opäť tu zohráva úlohu skutočnosť, že ide o nenáročné plemená, najmä ak hovoríme o ibizskom chrtovi. Na prvý pohľad sa zdá, že toto plemeno je veľmi elegantné, ale nemyslite si, že patrí len do luxusných sídiel. V skutočnosti je to skvelý nenáročný pes, ktorý si zamiluje úplne každé prostredie, ak ste jeho súčasťou.

Samozrejme, ibizský chrt má počas dňa chvíle, keď sa potrebuje poriadne vybehať. Pravdou však je, že potrebuje len krátke prechádzky. Dlhšie prechádzky ocení až vtedy, keď sa rozhodnete, že je čas. Dá vám voľnú ruku pri jeho venčení.

Krátkosrstý ohař je oddaný a citlivý

Ak máte veľkú záhradu a nebývate v menšom byte vo veľkomeste, stojí za zváženie krátkosrstý ohař. Toto plemeno patrí aj medzi menej náročné, hoci sa to na prvý pohľad nezdá. Ľudia si ho vyberajú najmä pre jeho veľmi láskavé a krásne vlastnosti, ako je citlivosť, vernosť, nenáročnosť a náklonnosť.

Krátkosrstý ohař vyžaduje dostatok pohybu, preto je ideálnou voľbou, ak máte záhradu. Ak nemáte záhradu, radšej si vyberte iné plemeno.

Čivava nielen pre dámy

V našom zozname nesmú chýbať čivavy – drobné plemeno psov, ktoré sme si zafixovali z nemenovaného filmu. Mnohí sa domnievajú, že je to plemeno pre ženy, ale nielen ženy môžu. byť jeho vlastníkom. V skutočnosti sú čivavy vhodné pre každého, kto je zaneprázdnený.

Aj keď sa hovorí, že majú o niečo agresívnejšiu povahu, v konečnom dôsledku záleží na majiteľovi, či túto vlastnosť dovolí alebo nie. Čivavy si však vyžadujú minimum času na údržbu a patria k najdlhšie žijúcim psom vôbec. Môžu žiť až dvadsať rokov.

Labradorský retriever potrebuje len spoločnosť

Nemusíte sa mu neustále venovať, len je dôležité, aby vás cítil vo svojom okolí. Presne takto možno definovať labradorského retrievera – plemeno, ktoré je obľúbené najmä v rodinách. Toto plemeno miluje psy. Je veľmi priateľská a prívetivá a ľahko sa o ňu stará. Svojho nového spoločníka tohto plemena stačí pravidelne kefovať – to je prakticky jediná vec (okrem spomínanej spoločnosti), ktorú potrebuje.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)