Ako spoznať toxického partnera?

Počiatočná zamilovanosť pomaly vyprcháva a zrazu sa vám zdá, že správanie vášho partnera je trochu zvláštne. Je čisto náhodou, že je toxickou osobou? Toto sú charakteristiky…

Kritika, kritika, kritika

Zdá sa, že váš partner je veľmi zranený z predchádzajúceho života. Ale svoj život nežijete preto, aby ste odčinili jeho minulosť. Stále útočí a nerobí nič správne? Začínajú sa jeho vety slovami „nikdy“, „vždy“ alebo „vždy“ a po týchto slovách nasleduje kritika na vašu adresu?

Klamstvo nie je najmenší z vašich problémov

Najprv si to nevšimnete, ale neskôr si uvedomíte, že tento človek nemá problém klamať. Lže aj vtedy, keď to nie je nevyhnutné.

Neexistuje nič také, ako chyba, ktorú si spôsobíte sami

Toxický človek nikdy neprizná svoju chybu. Prečo by to robil. Veď je dokonalý a nemá najmenšiu chybu. Ste hŕbou chodiacich nedokonalostí.

Radšej pôjdem inam, ako byť s tebou

Nemá potrebu tráviť s vami čas. Radšej pôjde niekam, kde si môže robiť, čo chce. Často odchádza na víkendy bez toho, aby sa s vami rozprával. Namiesto toho, aby strávili víkend spolu, odíde na chatu sám.

Majstrovsky s vami manipuluje

Robí zo seba chudáka a vy začínate chápať, že možno nie je najhoršia na svete jeho šéfka, matka, kamarátka, alebo možno sestra? Manipuluje s vami tak, aby bolo vždy po jeho. Pri upratovaní, starostlivosti o deti, varení, voľnom čase, dokonca aj pri hádke.

Nedostane sa vám úcty ani rešpektu

Myslíte si, že vás toxická osoba rešpektuje? Ani náhodou. Ak uvidí, že vám tečie do topánok, kúpi vám darček. Ale len preto, aby vás nechal na pokoji a nechal ho robiť jeho veci. Nezáleží mu na vašich pocitoch.

Ovláda vás

Hoci si môže robiť, čo chce, vyžaduje od vás disciplínu. Uveďte, prečo meškáte do práce alebo do obchodu. Čo robíš dnes večer a s kým si píšeš. Nemusí to robiť.

Toxická osoba? Zistiť to nie je vždy príjemné. Je čas vymeniť zámky na vašom byte, a to čoskoro. Pretože ďalšie fázy sú psychické a fyzické útoky, a to nikto z nás nechce.