Praha ako mesto filmu. V akých hollywoodskych snímkach si zahrala hlavnú úlohu?

Do Prahy, hlavného mesta Českej republiky, sa ľudia neschádzajú iba za tunajšími pamiatkami, ale schádzajú sa sem aj režiséri. O Prahe sa totiž hovorí veľmi často medzi filmármi, je to mesto plné krás a pre filmových bijakov je to mesto ako stvorené. Navyše je tu v porovnaní s inými mestami pomerne bezpečné, čo je ďalší dôvod toho, prečo sa sem filmári schádzajú.

Ak si myslíte, že sa v Prahe točia iba české filmy, potom sa mýlite. Práve do Prahy totiž mieri skôr hollywoodska produkcia, ktorá u nás pripravuje najlepšie trháky. Poďme si spomenúť niekoľko hollywoodskych snímok, v ktorých si môžete všimnúť krásne hlavné mesto Českej republiky.

Van Helsing

Ste milovníkov skôr mysterióznych snímok? V tom prípade určite milujete film Van Helsing. A ak ste si všimli, že sa táto snímka natáčala práve v Prahe? Okrem iného sa film točil aj na iných miestach Českej republiky, ale Praha vo filme s Hugh Jackmanom v hlavnej úlohe dominovala. K videniu je napríklad kostol na Malej Strane alebo pražská Kampa. Z iných miest v Česku je možné vypichnúť napríklad Pernštejn alebo Tábor.

Agent bez minulosti

Ďalším filmom, ktorý sa točil v Českej republike, je film Agent bez minulosti pochádzajúci z roku 2002. V celom filme je možné vidieť hneď niekoľko pražských miest, ku ktorým patrí napríklad Strahovský kláštor, aj Čertovka alebo pražská Kampa. Taktiež je k videniu Senovážne námestie. Síce sa opäť celá snímka nenatáčala len v našom hlavnom meste, Praha hrá jednu z hlavných rolí.

Amadeus

Spomínate si na snímku Amadeus pochádzajúcu z roku 1984? Jedná sa o unikátnu oscarovú snímku režiséra Miloša Formana, ktorá sa natáčala nielen vo Francúzsku av Rakúsku, ale aj v prenádhernej Prahe. Vo filme sú zachytené konkrétne detaily karlínskej Invalidovne alebo aj Strelecký ostrov či Stavovské divadlo.