Koža je v kurze, najmä tá farebná

Módne trendy, ktoré budú hitom nadchádzajúcej jesene už poznáme. Jedným z nich sú kožené modely, okolo ktorých sa točíme v posledných mesiacoch. Záujem o ne rastie rýchlosťou blesku rovnako ako o podobné kúsky pochádzajúce zo sedemdesiatych, osemdesiatych rokov minulého storočia. Zatiaľ čo doteraz bol záujem predovšetkým o čierne modely, jeseň paradoxne prinesie trochu farieb. A nie zemitých alebo tmavých, ale aj tých pestrých, ktoré pre neho nie sú tak typické.

Koža a koženka vo všetkých kútoch sveta

Že hovoríme o úplnom fenoméne a trende, ktorý zasiahol celý svet, nemusíme opakovať. Či už cestujete po Amerike, Londýne alebo ste sa rozhodli zavítať do Milána či Paríža, všade narazíte na koženkové alebo kožené modely, za ktorými sa otočíte, ako veľmi štýlové a moderné sú.

Zatiaľ čo pred pár mesiacmi sme sa zamilovali do nohavíc, teraz sa dáva prednosť kabátom, koženkovým, vypasovaným sukniam a samozrejme baretom či koženkovým sakom. To sú aktuálne trendy, ktoré by ste si mali počas jesene zaobstarať do šatníka.

Ako ale bolo spomenuté, čiernu vynechajte. Pozornosť upnite na štýlové farby, ktoré rozžiaria váš existujúci šatník.

Bordová, zelená aj fialová

Okrem klasickej bordovej, ktorú ešte môžeme zaradiť medzi zemitejšie, tlmené odtiene stojí za spomínanie aj zelená (ale pastelovo, sýto, nie khaki alternatíva) alebo výrazne fialová. Práve fialová (alebo lepšie purpurová) je farbou roka a nepoľaví ani počas jesene.

Pokiaľ vám jednofarebné modely prídu ako nudné, nemusíte smútiť, že si koženku alebo kožu neprinesiete do šatníka. Koža má totiž množstvo motívov alebo vzorov čiže svoj outfit môžete týmto spestriť.

Na čo si dajte pri kombinovaní pozor, je kombinácia. Dva motívy k sebe nedávajte, ale kožu s kožou – tú sa nebojte spojiť. Vznikne tým veľmi štýlový outfit, ktorý, keď podčiarknete zvieracím motívom, zaujme mužskú aj ženskú populáciu.