Práca v mužskom kolektíve

Dokážete si to predstaviť? Teraz už asi áno. Zdá sa, že je niečo také v posledných rokoch čoraz modernejšie. Nerobia sa už takéto rozdiely v tom, či ženy smú pracovať s mužmi a obrátene. 

Výhoda alebo problém? 

Veľmi záleží na povahe danej ženy, ale rozhodne nie je nič zlé na tom, pracovať v mužskom kolektíve. Má to naopak niekoľko naozaj skvelých výhod 

  • vždy vámpovedia,čo si naozaj myslí 
  • akje nejaký problém, rieši ho (netají a neohovárajú vás za chrbtom) 
  • lepšiesa im nadáva (keď sa niečo pokazí) 
  • odľahčenánálada na pracovisku (dá sa vtipkovať a mať ľahko zádrapčivý humor, muži toho veľa znesú a príde im to bežné) 
  • všeobecnelepšie kolegiálne vzťahy 
  • humor, legrace,neriešimaličkosti tak vrúcne ako ženy 

Dalo by sa pokračovať a to aj pádnějšími argumenty, ale článok nie je o tom, aby urážal ženy – to absolútne nie. 

Len je dobré sa na to pozrieť z iného uhla. Najlepšie je, keď je pracovisko namixované. Pracovať totiž čisto v ženskom kolektíve tiež nemusí robiť zrovna tie najlepšie vzťahy. Najmä, pokiaľ ide o módny priemysel, či napríklad biznis so šperkami. 

Dámy majú občas sklony k ohováranie, urážanie, robenie naschválov, závisti či žiarlivosti. Či už cielene alebo nevedomky. 

Vždy som si viac rozumela s mužmi 

Potom je pre vás mužský kolektív to pravé orechové a naozaj v tom nemusíte hľadať žiadny skrytý význam. Naopak by sa dalo povedať, že práca s mužmi svojím spôsobom motivuje k lepším výkonom, napríklad ak chcete im ukázať, že pár žien vo firme dovedie to rovnaké, čo hala plná mužov. 

Koniec koncov, sú činnosti, na ktoré sa muži nehodia. Nie preto, že by boli neschopní alebo nešikovní, ale tak nejako nie sú k danej pozícii adekvátne, talentovaní či predurčenie. Predsa len, málo kto videl sekretára riaditeľa pod. 

Počítačová práca je pre ženy ako stvorená a tiež, občas treba „chlapom“ v práci potrebné urobiť poriadok v kanceláriách a na to musí byť prítomná ženská ruka. 

Rozhodne sa práca s mužmi nemusíte báť.