Služobné cesty ako ohrozenie vzťahu?

Ak nie je váš muž či partner obyčajné rádový zamestnanec, ale má vysoko postavenú pozíciu alebo je to podnikateľ, vyžaduje si jeho práca občasné cestovanie. 

Predsa len, keď váš náprotivok na pár dní odíde, aspoň si od seba oddýchnete. Odlúčenie môžete vnímať aj ako skúšku, či to vzťah ustojí. Hovorí sa, že keď sa pár odlúči, bude si vzácnejší a pocíti radosť z toho, keď sa znovu uvidí. 

Je to pravda? 

Áno, určite to každá žena v živote zažila. Samozrejme, že sa na seba viac tešíte a vážite si jeden druhého. Nesmiete ale zabúdať na to, že vy by ste mali byť stredobod jeho vesmíru, nie práca. 

Cestuje už moc často 

To by mohol byť problém, ale tiež by to mohlo niesť ovocie pre vás oboch. 

Môžu nastať v podstate dve situácie 

  1. Začne vás tomrzieťa budete sa cítiť osamotená, aj keď sa k vám partner vráti. Tak nejako už ste si podvedome zvykla, že je to na chvíľu a zase odíde. Riešením by mohlo byť spoločne si o tom pohovoriť. Opýtať sa svojho partnera ako často bude potrebné, aby jazdil na takú dlhú dobu. 

Nebojte sa ho spýtať, či by bola reálna šanca, že by namiesto neho išiel niekto iný, rovnako schopný kolega. 

  1. Vhodná bytiežbola otázka, či si uvedomuje, že vám tým vlastne ubližuje, keď je každý rok na X mesiacov preč, alebo ešte horšie jazdí na služobné cesty treba každý druhý mesiac. Riešiť by sa malo odlúčenia aj raz za rok v dĺžkou viac ako pol roka. U niektorých služobných ciest, ide situáciu šikovne vyriešiť tým, že môžete prísť za ním. Ak sú v rodine deti a naozaj ich nemôže muž vziať so sebou v podstate ako na pracovnú dovolenku, je to komplikovanejšie. 

U bezdetných párov je predsa možnosť, že si skrátka na týždeň – dva vezmete dovolenku a odíde za svojím milým a užijete si spoločné chvíle v cudzej krajine. Spoznáte novú kultúru, gastronómiu, zážitky a strávite spoločný čas na novom, inom mieste. 

Nemôže s tým nič robiť 

Stáva sa aj to, že bohužiaľ je váš partner tým najlepší kandidátom pre cestovanie a dohováranie zahraničných kontraktov a nie je ani možnosť vycestovať s ním alebo za ním. 

V tomto prípade je dobré byť v spojení. Ideálne sú sociálne siete napríklad Facebook, ale ešte lepšie je, si po večer volať cez Skype. Vďaka webovej kamere, je to jednoduchšie a lepšie a to najmä, ak máte deti. 

Za pomocou online sveta by bolo namieste otvorene si o všetkom porozprávať. Vzťah je o vzájomnej komunikácie, dôvere, úprimnosti a rešpektu. Tak by to malo fungovať aj na diaľku. Keď mu sa ale trápite, porozprávajte sa o tom. Uľaví sa vám. 

Trebárs vymyslíte spoločné východisko alebo spôsob, ako si oboma život v odlúčení uľahčiť. 

Nevyzerá to dobre 

Môže sa stať. Trebárs váš partner nie je ten pravý. Skrátka to matka príroda zariadila inak, pretože žiť neustále na diaľku, to nejde. Ak ste dlhodobo nešťastná, potom je potrebné to riešiť. 

záverom 

Nevešajte hlavu, služobné cesty majú tiež nespočetné množstvo pozitívnych stránok.