Použite olivový olej v kozmetike

Olivy sa často nazývajú perly Stredomoria a olivový olej sa veľmi často označuje ako zlato Stredomoria. Tekuté zlato nám jasne pripomína svojou nádhernou iskrivú žltozelenou farbou a k tomu až kráľovsky lenivým tokom. Olivový olej je ľudskému telu veľmi prospešný a naozaj by sa mohol vyvažovať zlatom. Najväčším pokladom, ktorý vlastníme je náš život a naše zdravie. Kolískou olivového oleja je ostrov Kréta a dodnes si olivový olej z tejto oblasti Stredomoria vysoko ľudia cenia. 

Častá a pravidelná konzumácia olivového oleja je pripisovaná k dlhovekosti obyvateľov Kréty. Napriek všetkým pekne tučným konzumovaným jedlám je tu najmenej úmrtný na infarkt, iba 5%. Podľa odborníkov a dietológov si môžeme práve olivového oleja naozaj dopriať, čo naše hrdlo ráči. Obsahuje menej nasýtených mastných kyselín ako ostatné druhy olejov. Nájdeme v ňom veľké množstvo vitamínu E, betakaroténu, vápnika, železa a tiež prospešných antioxidantov. Olivový olej je výborne stráviteľný, ideálny pre tehotné matky, deti i staršie osoby. 

Kvalitný olej lisovaný za studena je panenský a extra panenský. Rozdiel je v percentuálnom zastúpení kyseliny olejovej ktorý sprevádza oxidácii. Extra panenský olej obsahuje maximálne 0,8%, pretože zbierané olivy sú najčerstvejšie. Olivový olej chváli aj dermatológovia, má upokojujúce schopnosti a regeneruje aj slnkom popálenú kožu. Olivový olej slúži aj ako liek na zuby a ďasná. Olivový olej pri pravidelnej masáži dokáže spevniť a posilniť ďasná. Zo zubov odstránite stopy čaju, kávy, červeného vína aj nikotínu a chrup dobre vybieli. 

Čistenie pleti pomocou olivového oleja 

Ak túžite po zamatovo krásne a zdravé pleti, skúste domáce čistiaci prípravok na vašu pleť. Zmiešajte si jednu lyžicu olivového oleja so šťavou vytlačenú z polovice citróna a naneste si zmes na tvár. Ľahko všetko premasírujte, potom umyte a utrite dosucha. Možno použiť ako zvlhčovač kože tiež počas holenia. 

Telový peeling z olivového oleja 

Pre docielenie zamatovo hebké pokožky zmiešajte 2 lyžice trstinového cukru, 3 lyžice olivového oleja, šťavu z citróna alebo s 5 kvapkami citrónového esenciálneho oleja. Hotovú zmesou masírujte krúživými pohybmi pokožku celého tela. Výsledok vás naozaj veľmi pozitívne prekvapia. Pokožka bude jemná, hebká, oživená a prekrvená. 

Vlasová maska z olivového oleja 

Olivový olej vie zázraky aj s vašimi vlasmi. Onen zábal z olivového oleja je naozaj známy, a ak je aplikovaný hodinu pred umytím nie do korienkov, ale do dĺžky a do končekov vlasov, vašim vlasom tak dodá fantastickú výživu. Efekt bude mnohokrát lepší, než drahé prípravky z kaderníctvo, s minimálnymi nákladmi a bez obsahu chémie. Pre lesk vlasov doma zmiešajte olivový olej s 10 kvapkami esenciálneho oleja Citron. Naneste ako zábal na vlasy, nechajte pôsobiť 20 minút, zmyte a nakoniec umyjete vlasy šampónom obvyklom spôsobom.