Potraviny, ktoré obsahujú obrovské množstvo vitamínu C

S príchodom chladnejších dní sa zvýšil počet chorých a nachladnutých ľudí. Ľudia aktuálne začínajú zvyšovať príjem vitamínu C, ktorý je v týchto dňoch naozaj veľmi dôležitý, takmer nepostrádateľný. Lenže ponúka sa otázka, v akých potravinách sa vitamín C nachádza vo väčšom množstve? Predsa len nie všetci chcú užívať doplnky strany a podobné vitamínové bomby, ktoré sa predpíše lekárom.

Existuje celý rad potravín, ktoré sú známe tým, že obsahujú obrovské množstvo vitamínu C. Nie je to len o citrusoch, ako je pomelo, pomaranč alebo citrón. Sú aj iné potraviny, ktoré vám pridajú vitamín C, ktorý potrebujete neustále, nielen počas chladnejších dní.

Ružičkový kel

Aj keď nad ružičkový kelom väčšina ľudí ohŕňa nos, pravdou je, že ružičkový kel je naozaj unikátny zdroj vitamínu C. Jenom v sto gramoch ružičkového kelu nájdeme až 115 mg vitamínu C, čo robí z tejto potraviny doslova top potravinu. Okrem toho je ružičkový kel aj prevenciou rakoviny.

Paprika

Trochu obľúbenejšie potravinou je paprika, ktorá sa napokon radí taktiež k potravinám s obrovským obsahom vitamínu C. Nezáleží na tom, akú papriku budete jesť, či červenú, žltú alebo oranžovú, v každom prípade do tela dodáte potrebný vitamín C. Navyše je paprika nízkokalorická, môžu ju teda do jedálnička zaradiť aj tí, ktorí držia diétu.

Hrášok

Ďalšie top potravinou obsahujúce veľké množstvo vitamínu C je hrášok. Ten okrem vitamínu C obsahuje tiež draslík, potrebný horčík, ďalej vlákninu a samozrejme hromadu bielkovín. Okrem toho, že dodáva telu živiny, ktoré telo potrebuje k svojmu správnemu fungovaniu, dokáže podporiť aj činnosti pankreasu.

Karfiol

Kto by to bol povedal, že aj v karfiole sa nachádza veľké množstvo vitamínu C. Navyše karfiol obsahuje aj veľké množstvo vitamínu K, tiež obsahuje draslík, vápnik, vlákninu a kyselinu listovú.