Orchidea je aj pre začiatočníkov!

Tieto kvety očarí snáď každého. Pri ich kvetu sú očarujúce, krásne zútulnia váš domov a starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá! Preto sa stala jednou z najobľúbenejších kvetín našich domácností!

Čo treba vedieť?

Dôležitým predpokladom pre úspešné pestovanie tejto kvetiny je stála izbová teplota, ktorá neklesne pod 19 stupňov. Je potrebné nájsť miesto, kde nemáte prievan a priame slnko.

Orchidea nemôžete zasadiť len tak do obyčajnej hliny. Dôležitý je pre túto kvetinu odľahčený substrát, ktorý je dobre priepustný.

Pokiaľ s touto kvetinou začínate, siahnite po druhu orchidey s názvom Phalaenopsis. Na trhu máte výber z množstva farieb. Ich výhodou je bohatosť kvetov. Boli vyšľachtené pre bytové podmienky.

Ako zalievať?

Zabudnite na kanvičku a zalievanie ako ho poznáme. Najlepším spôsobom ako orchidea zaliať je, ponoriť kvetináč do vody a kvetinu tak nechať aspoň 60 minút. Kvetina tak nasaje potrebnú vlahu. Potom vodu vylejeme a necháme asi centimeter vody na dne kvetináča. Orchidea uložíme späť na svoje miesto.

To najlepšie čo svoje orchidei môžete dopriať je dažďová voda. Ak túto vodu nemáte, stačí prevariť vodu z kohútika a nechať vychladnúť.

Hnojivo je základ

Ak túžite po krásne kvitnúce rastline, treba kvetinu pravidelne hnojiť kvalitným hnojivom. Hnojiť by sa orchidea mala dvakrát do mesiaca. Najlepšie v intervale čo štrnásť dní. Siahnite po hnojive určenému priamo pre tieto kvety. Tieto hnojivá obsahujú draslík a fosfor, ktorý je pre tieto rastliny veľmi dôležitý.

Nikdy nenechávajte stáť orchidea neustále vo vode. Pozor si dajte aj v zimnom období na studený prievan. Tento prievan totiž spôsobí odumretie rastliny, a to by bola predsa len veľká škoda.