Ako posilniť imunitný systém?

Nastala zima a s ňou aj zdanlivo nevyhnutné prechladnutia. Dni sa nám skracujú a z teplého dňa prechádzame do chladnej noci. To pre naše telo nie je práve ideálne zmena. Preto sa nám často v tomto období nevyhne nádcha a kašeľ. Iste to každý z nás pozná.

Veľmi dôležitá je v tomto období hygiena. Mnoho vírusov sa šíri telesnými tekutinami. Chorý by mal preto kašľať a kýchať len do vreckoviek, umývať si častejšie ruky a spať oddelene.

Treba si na toto obdobie naštartovať imunitu. Dopĺňať vitamín C a obliekať sa tak, aby nás ako sa hovorí, neofúklo. Čím teda posilniť imunitu a čo pomôže, keď už prechladnutí sme?

Posilnenie imunity

Imunita je schopnosť nášho tela brániť sa proti vírusom a baktériám. Preto je dôležité mať črevnú mikroflóru v úplnom poriadku. K tomu nám dopomôže probiotiká a prebiotiká. Ak máte radi bylinky, nebojte sa ich použiť. Aké to napríklad sú?

Aloe vera, ktorá posilňuje a čistí náš organizmus od toxínov, takže ho zbavuje od záťaže a tým je odolnejší proti vírusom.

Šípek, ten je veľkým zdrojom vitamínu C, ktorý je dôležitý, pre silnú imunitu. Z šípok si môžeme pripraviť čaj alebo sirup. Ten je pre boj s prechladnutím silnejšie.

Šalvia, tymián a mäta to sú bylinky, s antibiotickým účinkom. Čaj z týchto byliniek vám urýchli liečbu ako prechladnutia tak angíny. Vďaka ich pravidelnému užívaniu obmedzíme hrozbu rozšírenia nákazy hneď v počiatku.

Ženšen je používaný v ázijskom liečiteľstve. Zvládne vyrovnať rovnováhu ako psychickú tak fyzickú. Je to tiež prírodné afrodiziakum.

Tieto bylinky vám teda pomôžu bojovať s vírusmi a baktériami v jesennom období, kedy je ich najviac.