Plesová sezóna je v plnom prúde – čo si vziať a čo naopak nechať v šatníku?

Opäť po roku je po vianočných sviatkoch a s tým sa tiež neodmysliteľne spája plesy a bály. V každom meste či dedine hasiči alebo športovci organizujú svoje veľkolepé večery, kam pozývajú ostatných občanov, aby si chvíľku porozprávali so susedmi, napili sa dobrých a lahodných moku a ochutnali dobroty, ktoré im pripravili na tento večer. 

Samozrejme sa medzi plesy neradí len ony spomínané, ale tiež aj polonézy (kde sa dievčatá prvýkrát stanú princeznami s dlhými šaty), ale aj záverečnej lekcie tanečných krúžkov (jedná sa prevažne o udalosť študentov) a taky rôzne krojované plesy, farský a podobné. Sú to obľúbené udalosti predovšetkým žien, pretože je to pre nich príležitosť, kedy sa môžu vyfiknout. Dlhé prípravy teda začínajú už ráno – vlasy, nechty, líčenie, výber šiat a topánok dá do večera vážne zabrať. Páni to však tak nerieši. Vezmú si to prvé, čo im príde pod ruku. Možno by ale tiež mali trošku pouvažovať, či je ich voľba vhodná alebo nie. Nechcú predsa pokaziť svojej partnerke večer tým, že si oblečú niečo, čo je už dávno „out“. 

„In“ 

Na plesové udalosti voľte jednoznačne oblek. Najlepšou voľbou bude tmavo modrá farba, ktorá v poslednej dobe vedie nielen tu. Tú skvele a predovšetkým elegantne doplníte svetlou košeľou (najlepšie bielou či svetlúčko modrou – drobné vzory sú povolené) s motýlikom. Pásik voľte stopercentne v hnedej farbe. Rovnaký odtieň potom presuňte aj k polobotkám. 

„Out“ 

Zabudnite na klasiku skrývajúci sa v čiernej farbe! Takéto poltopánky sú naozaj dávno fuč, už sa nenosí. U čierneho obleku to platí zrovna tak. Pestrofarebné košele radšej taky vynechajte. O hrubé vzorované kravate si taktiež nechajte len zdať. Ak voliť kravatu, tak iba veľmi úzku. Keď mu túžite po doplnení košeľa vestou – toto zakázané nie je. Voľte ju ale do farebnej kombinácie, ktorá frčí. Smútočný čiernu schovajte naozaj až na iné udalosti.