Micelárka je „horúce tovar“ – ako funguje a prečo by ste ju mali začať používať?

Dôkladné a pravidelné čistenie pleti je predpokladom perfektného vzhľadu. Ale ruku na srdce – naozaj sa vám chce po náročnom dni tráviť pred zrkadlom dlhšie než pár okamihov? Možno čas od času zhrešíte a idete do postele „poloodlíčená“, čo sa následne prejaví zhoršeným stavom pokožky. Našťastie sa ponúka spôsob, ako ušetriť veľa času a zároveň očistu nijako neošidit. Počula ste už o micelárna vode? 

O micelárny vode sa hovorí ako o „zázračnom“ prípravku na čistenie pleti. Pravdou je, že hoci o zázrak nejde, funguje bezchybne. Ak nechcete strácať čas pred zrkadlom, ale na druhú stranu ani pleť odbiť, budete z tohto revolučného kozmetického produktu nadšená. 

Otravné odličovanie je minulosťou 

Klasické dvojfázové odličovače a čistiace mlieka nesiahajú kvalitné micelárny vode ani po členky. Vôbec prvý micelárka bola uvedená na trh v 90. rokoch a o jej vývoj sa zaslúžili experti z Bioderma. Prvotným impulzom k vývoju inovatívneho lieku bola nespokojnosť parížskych žien s tvrdou kohútikovú vodou. Akonáhle sa im dostali do rúk micelárny vody, prepadli v nadšenie. 

Micelárna voda sa stala obrovským hitom a okamžite sa rozšírila do všetkých kútov sveta. Popularite sa teší aj u českých žien, hoci trochu trvalo, kým jej prišli na chuť. Úlohu možno zohrala počiatočné nedôvera – nie je ľahké uveriť, že čistenie pleti môže byť tak jednoduché. 

Princíp je prostý aneb ako micely čistí pleť 

V jednoduchosti je krása a spôsob, akým micelárna voda čistí pleť, je veľmi prostý. Obsahuje aktívne látky nazývané micely, ktoré na seba viažu tuky a zároveň rozpúšťa niektoré nečistoty. 

Micely zbaví pokožku všetkých nečistôt, ktoré na nej počas dňa priľne. Či už ide o líčidlá, kožný maz, nečistoty z ovzdušia či pot – stačí pár ťahov tampónom a je hotovo. Problém nepredstavuje ani vodeodolný make-up, aj ten ide po aplikácii micelárky okamžite dole. 

Niektoré micelárny vody zároveň obsahujú aj látky potrebné pre komplexnú starostlivosť. Na svoje si tak prídu majitelia všetkých typov pleti – vrátane problematickej a mastnej pokožky. 

Nepodceňujte význam pravidelnej starostlivosti 

Iste vás napadne sto príjemnejších činností než posedávanie pred zrkadlom, ale vedzte, že perfektného stavu pleti dosiahnete jedine dôkladným čistením. Preto by ste mali prijať fakt, že bez správnej starostlivosti nebude vaša tvár taká, akú si ju prajete mať. Vďaka micelárny vode čas strávený čistením významne skrátite. Pojmite to ako rituál, v rámci ktorého robíte to najlepšie pre svoje telo. Mali by ste sa na neho tešiť! 

A teraz už si len vybrať micelárny vodu pre váš typ pleti. Ak chcete mať istotu, že svojej pokožke doprajete tú najlepšiu starostlivosť, stavte na renomé francúzskej značky BIODERMA. Produktový rad Sébium H2O patrí k najlepšie hodnoteným na trhu. Neobsahuje alkohol, parabény, parfumy a iné látky, ktoré by mohli pleti naopak uškodiť.