Pivo nesmie v žiadnej domácnosti chýbať!

Pivo obsahuje mnoho vitamínov, ktoré sú prospešné pre náš organizmus. Samozrejme je podmienkou konzumácia v tom správnom množstve! Ak niekto vypije desať kúskov za deň, zdravie si určite nepoistí. Ale toto je už pre všetky stará známa vec. Ako ale využiť pivo aj inak? Poslúži aj tým, ktorí mu práve neprišli na chuť. 

To, že pivo občas používame v kuchyni, pri varení nás už tiež neprekvapia, ale vedeli ste, že je, tiež skvelým pomocníkom v domácnosti? Vďaka jeho blahodárnym účinkom na naše telo si našiel svoje miesto aj v kozmetickom priemysle. 

Potrebné pre gazdinky 

Nemôžete sa zbaviť škvŕn na oblečení či milovanom gauči? Skúste na škvrnu naliať trochu piva, votrieť do škvrny a nechať chvíľu pôsobiť. Potom je treba škvrnu zľahka pretrieť mydlom či iným voňavým prostriedkom a vodou. Predsa len je potrebné zbaviť sa škvrny a nezanechať pach piva. Budete milo prekvapení až šokovaní, ako si pivo s vašou škvrnou poradia. 

Tiež vám pivo skvele poslúži pri čistení vašich šperkov, prevažne teda zlata. Postup je jednoduchý, stačí naliať potrebné množstvo do pohára. Uistite sa, že sú vaše šperky ponorené. Potom stačí počkať cca dve hodinky. Pokiaľ nie je výsledok stopercentný, nechajte pôsobiť dlhšie. Potom pod tečúcou čistú vodu a vysušiť. Zlato bude ako nové. 

krása 

Trápi vás padanie vlasov a sú celkovo bez života? Stačí si vytvoriť masku, ktorá im vráti život a sviežosť. Čo budete potrebovať? Jeden banán, vajcia, lyžicu medu a pohár čierneho piva, Treba všetky tieto zložky zmiešať. Potom čo bude kaša pripravená, naneste na suché vlasy. Nechajte pôsobiť cca hodinu a potom zmyte.