Pália vás často oči? vieme prečo

Každému sa určite stalo, že ho pálili oči. Nepríjemné pálenie býva mnohokrát spojené aj so slzením. Niekoho tento problém postihne výnimočne a iný zase musí tieto ťažkosti riešiť každý deň. Ak vaša práca spočíva na mnohohodinovém pozeranie do počítača, mohlo by vám to veľmi prácu komplikovať. Preto je potrebné nájsť príčinu.

Čo môže pálenie spôsobovať?

Na vine môže byť veľa dôvodov a my vám ich pár priblížime.

Únava

Únava môže byť častou príčinou toho, že vás páli, štípu a slzia oči. Ak dlho pozeráte do monitora alebo čítate, alebo dlho pozeráte do ostrého svetla, môžu vás oči začať nepríjemne páliť. Ak túto činnosť nemôžete obmedziť, je potrebné dávať si občas od týchto činností aspon minútovú pauzu. Pokiaľ oči o tejto pauze zatvorte, urobíte len dobre.

Zlý zrak

Pokiaľ máte zhoršený zrak a oko je tým pádom namáhané oveľa viac ako obvykle, môže to spôsobovať tieto komplikácie. Väčšinou toto pálenie upozorní na zhoršený zrak, pretože ľudské oko zvládne nedostatky spracovať, čo spôsobí rýchlejšiu únavu oka.

Syndróm

Tomuto syndrómu sa presne hovorí syndróm suchého oka. Veľakrát sa stáva, že vás pália oči a nie je k tomu žiadny dôvod. V tomto prípade je na vine syndróm suchého oka, ktorý spôsobuje pálenie, svetloplachosť a momentálnej zhoršenie zraku. Dôvodom je nedostatok sĺz, ktoré oko zvlhčujú. Tento problém sa dá ľahko riešiť a to pomocou vhodných kvapiek do očí, ktoré vám dokážu odporučiť v lekárni a nie sú na predpis.

Či ste tu možnú príčinu vašich ťažkostí, skúste ju obmedziť. Ak sa ale problém nezlepšuje, je na čase navštíviť lekára. Ten vám oči vyšetrí a navrhne vhodné riešenie situácie.