Kašmírový sveter potrebuje starostlivosť

Sveter je v tomto období jeden z najčastejšie oblečených kúskov. Preto je treba dopriať si aj trochu pohodlia a luxusu a zaobstarať si aspoň jeden kašmírový. Áno, je to síce drahšie záležitosť, ale verte, že až ho oblečiete, nebude tejto investície ľutovať. Hovorí sa, že kto obliekol kašmírový sveter, nechcel už iný. Čo myslíte?

Pokiaľ bude o tento sveter správne postarané, vydrží vám peknú riadku rokov, a z módy zaručene nevyjde. Výhodou kašmíru je to, že táto vlna sa skvele prispôsobuje okolitým podmienkam. Za chladného počasia krásne zahreje, a ak vyjde slniečko a oteplí sa, naopak dokáže chladiť.

Starostlivosť o kašmírový sveter

Kto si zaobstará kašmírový sveter, môže hovoriť o tom, že si vydal pravý luxus do svojho šatníka. Ale prichádza otázka, ako o neho správne starať, aby zostal stále tak krásny, hebký a pružný ako je teraz.

Rozhodne zabudnite na to, že tento luxusný svetrík hodíte do práčky s ďalšími svetre a vyperiete, ako ste zvyknutí. Tento sveter potrebuje trochu viac. Napustite si čisté umývadlo vlažnou vodou a vložte do nej sveter, ten potom jemne perte v ruke s čo najšetrnejším pracím práškom. Prať by sa nemal moc často.

Ak vlastníte sušičku a mali ste v pláne do nej sveter dať vysušiť, okamžite tento plán zavrhnite. Sveter po vypraní vysušte froté uterákom a potom nechajte voľne uschnúť.

Pre sveter je tiež dôležité, ako ho uschováte do skrine. Odporúčame ho úhľadne poskladať a vložiť do police. Keď ho necháte zavesený na ramienku, mohol by sa časom vyťahať, čo nie je práve žiaduce.