Nehanbite sa za okuliare

Ešte nedávno sa za okuliare ľudia hanbili, teraz je doba, kedy by ich chcel snáď úplne každý. Tí čo je nepotrebujú, si obstarávajú okuliare s obyčajným sklom, len aby tento módny doplnok mohli nosiť. Prečo to tak je? Pretože okuliare môžu skvele doladiť váš outfit, dať mu oveľa väčší štýl a ak nájdete tie čo vám krásne padnúť tak vás môžu zmeniť takmer na nepoznanie.

Kedysi mnoho žien nosilo šošovky. Okuliare neboli zrovna moc obľúbené a hlavne nebolo toľko farebných a tvarových možnosťou ako tomu je dnes. Teraz je šošovky nosia iba z nutnosti či praktickosti. Napríklad, ak bez okuliarov naozaj nevidíte, nasadíte šošovky, keď idete napríklad plávať, behať alebo lyžovať.

Vyberte tie pravé

Hlavné je váš pocit, ak sa v okuliaroch necítite dobre, treba hľadať ďalej. Vyberať je potreba hlavne podľa tvaru tváre, v každej optike by mal byť odporník, ktorý vám ten pravý tvar pre vás odporučí. Keď ste si už tvar vybrala, je potrebné prejsť na farbu a štýl. Ak u farby váhate, siahnite po istote a to po čierne. Tá sa hodí ku každému outfitu.

Myslite na to, že nie každému pristane obrúčky či farebné a výrazné okuliare. Aby boli okuliare tým pravým doplnkom, musí vám jednoducho pristanú. Takže to, že teraz letia okuliare, s výraznými obrúčky, neznamená, že je za každú cenu musíte mať aj vy. Aj jemné okuliare dokážu veľké veci a dodajú na eleganciu.

Ak patríte medzi tých, ktorým obrúčky sedí, nebojte sa experimentovať a vyjdite z davu. Odvážte sa, siahnite napríklad po červenej alebo fialovej. Tiež je na výber z mnohých vzorov, ako zvieracích tak i tých klasických.