Opasok alebo traky? Nohavice vám nespadnú a bude vám to náramne pristane!

Pásik a traky sú obľúbenými doplnkami pánskeho šatníka. Lenže vybrať si skôr zaručenou klasiku v podobe opasku alebo tak trochu retro variantu, ktorá ide opäť do módy – traky? Či tak alebo tak, dohliadnite na to, aby okrem praktického účelu (držanie nohavíc na mieste) boli tieto doplnky i vidieť. Lebo práve o to tu beží!

Keď opasok, tak poriadny!

Na prvý pohľad doplnok, ktorý nie je na mužoch vidieť, na ten druhý veľmi dôležitý faktor, ktorý drží nohavice na pánskom pozadí. Pánsky opasok však znamená oveľa viac. Je symbolom dokonalosti, istota a vychovanie. Viete, že je pánsky opasok nepostrádateľnou súčasťou pánskych oblekov? Je nielen základným pravidlom spoločenskej etikety, ale možno práve s opaskom rozbehnúť väčšiu zábavu, napríklad na tanečnom parkete. A pretože zrejme žiadny muž nechce mať nohavice stiahnuté na pol žrde (teda až na pár výnimočných chvíľ), odporúčame si zaobstarať opasok čo najštýlovejšie. Vyberať môžete z kvalitných kožených opaskov, ktoré vydržia neustále sťahovanie a vynosíte je podstatne dlhšie než ich lacné varianty z tržnice. Pánsky opasok musí ísť aj vidieť, preto si môžete vyberať jeho zdobenejší varianty, ktoré podčiarknu look celého outfitu.

Kde opasok nemôže, tam pomôžu traky!

Opasok však môžete nechať v skrini a namiesto neho si pozíciu vašich nohavíc poistiť trakmi. Traky alebo ak traky sú známe zo starých filmov a kovbojok, kde je nosil každý muž. Pravdou je, že sa na traky trochu zabudlo, ale to zrejme len preto, aby mohli znovu vyliezť na výslnie obľúbenosti. Traky môžete nosiť na upnutom tričku, kde v prípade vypracovanej postavy krásne vyniknú. Ocenia je aj vaša partnerka, ktorá vás bude mať za čo pritiahnuť. Pánske traky existujú v mnohých farebných variantoch a prevedeniach, a preto rozhodne nemusíte mať v šatníkovej skrini iba jedny. Traky sú dnes módnym doplnkom číslo 1 a stále častejšie sú vidieť v kombinácii s úzkou kravatou. Nosiť ich môžete do práce, na najrôznejšie večierky a spoločenské akcie.

A čo vy, našli ste sa v móde opaskov a trakov?