Obliekajte sa podľa vzoru Francúzok

Francúzky patria k najkrajším ženám na svete, ale to len preto, že svojej vlastnej kráse veria. A veria jej aj vďaka oblečeniu, ktoré zo svojej skrine denne vyťahujú. Ich dominantou rozhodne nie sú výrazné odtiene ani žiadne extravagantné veci. Milujú skôr nadčasovosť, všestrannosť a taktiež kvalitné materiály, ktoré do seba perfektne zapadajú. Hľadajú dobre padnúce strihy a tiež také kúsky, ktoré k sebe budú vždy dokonale sedieť. Vytvára si takzvaný jednoduchý kapsulový šatník, ktorý funguje.

Menej je viac

Len máloktorá Francúzka zastáva iný názor s ohľadom na svoj šatník ako „menej je viac”. Obyčajné tričká majú v ich šatníkoch hlavné miesto, rovnako ako pár voľných džínsov, elegantné aj trochu ležérne saká či blejzre.

Samozrejme tým nechceme povedať, že by Francúzky boli svojim šatníkom do istej miery nudné a že by vsádzali len na nestarnúcu klasiku. Uvedomujú si však, že majú hľadať také kúsky, ktoré dokonale zapadnú do ich domnienky o štýle. Jemné vzory majú tu aj miesto, ale skôr prevláda tradičná kombinácia biela-čierna.

Ikonický denim, kárované sako alebo kašmírový sveter

Už bolo povedané, že Francúzky vsádzajú na kvalitu, nie na kvantitu. A to sa veľkou mierou odráža aj na tom, čo si kupujú a aký jednoduchý štýl majú. Nekupujú si nič, o čom by nevedeli, že nebude dlhodobo v móde. Preto majú vo svojej skrini napríklad ikonické džínsy, ktoré tu boli, sú a budú a ktoré dokonale fungujú s jednoduchým sakom a jednofarebným tričkom.

Ostatne také kárované sako je ďalšia nevyhnutnosť v šatníku Francúzky. Krémové, čierne, hnedé alebo čierne. Také sako totiž zachováva šik a elegantný vzhľad.

Na kvalitné materiály nedajú dopustiť hlavne v prípade svetrov, ktoré, pokiaľ nie sú z kvalitného prírodného materiálu, tak nevedia dostatočne dobre zahriať. Preto uprednostňujú napríklad kašmír alebo mohér či alpaku.