Ako vybrať pánsku peňaženku, nepostrádateľný módny doplnok

Vybrať pánsku peňaženku, to sa zdá byť ako neľahká úloha. Predsa len je ponuka pánskych peňaženiek na trhu obrovská a vybrať si jednu, ktorá bude našim verným spoločníkom, ktorý sa nám len tak nerozpadne v rukách – to je skrátka kumšt. Všeobecne sa vie, že páni nie sú zástancami extravagantných kúskov, ale sú skôr milovníkmi funkčnosti a praktickosti. To vám výber určite zúži.

Hlavne, nech má mnoho priehradok

Ako už bolo spomenuté, páni nie sú práve zástancami extravagancie. Skôr stavia na praktickosť a funkčnosť. Pri výbere sa preto pozerajte na počet priehradiek, ktoré peňaženka má. Zmestia sa do nej všetky vaše karty? A čo hotovosť? Má aj priehradku na drobné?

Peňaženka by zároveň nemala byť príliš veľká. Predsa len ju páni chcú dať do vrecka, maximálne do nejakej príručnej tašky cez rameno. Aj kvôli tomu, kde páni nosia svoju peňaženku, je potrebné, aby peňaženka bola dobre uzatvárateľná. Ideálne je cvoček alebo zips.

Chcete športový alebo elegantný kúsok?

Pokiaľ peňaženka spĺňa praktické a funkčné nároky, pristupuje sa k vzhľadu. V tomto prípade sa ponúka otázka – bude to športový alebo elegantný kúsok? Športovci väčšinou volia prvú alternatívu, gentlemani alebo veľkí biznismeni tú druhú. Pokiaľ sa rozhodnete pre športovú peňaženku, mali by ste si kúpiť aj tú elegantnú alternatívu. Dôvodom toho je fakt, že sa športové skrátka nebudete chodiť do reštaurácie.

Ak si nechcete kupovať športovú peňaženku ak nej ešte elegantnú, k športovej si kúpte raz drobnú peňaženku na karty. Zatiaľ čo v športovej budete nosiť hotovosť, v tej druhej, drobné príručné budete mať karty, ktoré vám hravo zaplatia napríklad útratu v reštaurácii.

Pokiaľ ste však neprepadli kartovému šialenstvu a väčšina kariet sa vám ukrýva v mobilnom telefóne, drobná peňaženka rýdzo na karty bude pre vás úplnou zbytočnosťou.